16.1 C
Warszawa
piątek 9 czerwca • 2023
Strona głównaGRYNowa polska gra Deadliest Catch: The Game coraz bliżej premiery

Nowa polska gra Deadliest Catch: The Game coraz bliżej premiery

Już w listopadzie 2019 roku na PC (Steam Early Access) zadebiutuje symulator poławiacza krabów królewskich – Deadliest Catch: The Game. Tytuł opiera się na serialu dokumentalnym Discovery Channel, który polscy widzowie znają jako Najniebezpieczniejszy zawód świata. W planach jest też wydanie gry na Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One. 16 września na platformie crowdfundingowej Kickstarter ruszyła zbiórka na dalszą rozbudowę gry.

Nad Deadliest Catch: The Game pracuje krakowskie studio Moonlit. Wydawcą będzie Ultimate Games S.A. Jak tłumaczą twórcy, powstający we współpracy z Discovery Channel i Discovery Game Studios tytuł będzie realistycznym symulatorem 3D z elementami zarządzania. Gracz wcieli się w kapitana tzw. krabowca, czyli statku rybackiego, który jest przygotowany do jednego z najniebezpieczniejszych wyzwań – połowu krabów królewskich na Morzu Beringa. Rozgrywka obejmie jednak nie tylko sam połów, ale też szereg innych aktywności (m.in. dokładne przygotowanie wyprawy i trzymanie się ustalonego kursu).

Zobacz również: Premiera Devil’s Hunt już 17 września! Tytuł ukaże się także na Nintendo Switch

Aktualnie wciąż trwają prace nad grą. Zbiórka na platformie Kickstarter ma docelowo pozwolić na dalszą rozbudowę tytułu. Podstawowy cel akcji ustalono na 15 tys. dolarów kanadyjskich. Przekroczenie kolejnych progów umożliwi przygotowanie dodatkowych elementów, o które najczęściej apelują fani. Jak wskazuje studio Moonlit, chodzi m.in. o rozbudowany system zarządzania załogą i tryb rozgrywki wieloosobowej.

Gra powstaje na licencji serialu produkowanego już od 2005 r. przez Discovery Channel. Twórcy zaznaczają, że tytuł zaoferuje dokładne odwzorowanie warunków znanych z programu i będzie wyróżniać się szczegółowością, wysokim realizmem oraz przywiązaniem do najmniejszych detali. W Deadliest Catch: The Game gracze znajdą też np. systemy dynamicznych warunków pogodowych i realistycznej fizyki wody.

„Deadliest Catch to jeden z najciekawszych seriali dokumentalnych, co potwierdzają jego niesłabnąca popularność i liczne wyróżnienia, w tym prestiżowe nagrody Emmy. Gra jest kierowana oczywiście do miłośników serialu, ale bez żadnych problemów odnajdą się w niej też osoby nieznające tej marki Discovery Channel. Projekt tworzy zespół utalentowanych pasjonatów, których celem jest zapewnienie realistycznej rozrywki na wysokim poziomie. W pracach nad projektem wykorzystujemy również doświadczenie zdobyte przy tworzeniu i wydaniu gry o zbliżonej tematyce – Ultimate Fishing Simulator. Co warte podkreślenia, to obecnie najlepiej oceniana gra wędkarska w historii platformy Steam” – mówi CEO Ultimate Games S.A., Mateusz Zawadzki.

Główne cechy Deadliest Catch: The Game:

  • zaawansowane metody połowów krabów królewskich;
  • realistyczna rozgrywka;
  • rozbudowane elementy zarządzania statkiem i załogą;
  • system dynamicznych warunków pogodowych;
  • zaawansowana fizyka wody;
  • możliwości rozbudowy i ulepszania statku;
  • gra na licencji serialu Discovery Channel.

Premierę gry na platformie Steam (Early Access) zaplanowano na 14 listopada 2019 r. Później Deadliest Catch: The Game ma pojawić się też na konsolach Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Deadliest Catch: The Game (Kickstarter): https://www.kickstarter.com/projects/playway/deadliest-catch-the-game

[Best_Wordpress_Gallery id=”762″ gal_title=”20190917120000″]

Deadliest Catch: The Game (Steam): https://store.steampowered.com/app/838630/Deadliest_Catch_The_Game/

Zobacz więcej w kategorii: Gry

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze