-5.8 C
Warszawa
wtorek 5 grudnia • 2023
Strona głównaFILMDRAMAT • OBYCZAJOWY"NIEPRAWI" - KAŻDA RODZINA MA SWOJE SEKRETY

„NIEPRAWI” – KAŻDA RODZINA MA SWOJE SEKRETY

„Nieprawi” to najnowszy film wielokrotnie nagradzanego rumuńskiego reżysera Adriana Sitaru, z aktorskim udziałem m.in. Adriana Titieni (m.in. „Egzamin”). Film, który polską premierę miał podczas 18 MFF T-mobile Nowe Horyzonty, z powodzeniem kontynuuje swoją drogę festiwalową, mając na koncie m.in. Nagrodę Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych CICAE 66. MFF Berlin 2016; Nagrodę Główną na 7. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Odessa 2016; tytuł Best Narrative Feature na Philadelphia Film Festiwal 2016 czy Nagrodę za Najlepszy Film na Pula Film Festival 2016.

 Z pozoru błahe zdarzenie – wspólny obiad rodziny Anghelescou. Ojciec rodziny Victor (Adrian Titieni) rozprawia podczas posiłku o fizyce. W pewnym momencie najstarszy syn Cosma (Bogdan Albulescu) wspomina, że nazwisko ojca znalazło się na liście osób, które w czasach dyktatury donosiły na kobiety chcące dokonać aborcji. Nastrój raptownie się zmienia. Victor broni się zwracając uwagę na to, że on jest faktycznie aborcji przeciwny, czemu bliźniacy Sasha (Alina Grigore) i Romi (Robi Urs) zawdzięczają życie, ponieważ matka chciała tę ciążę usunąć. Niewinne spotkanie kończy się prawdziwym rodzinnym „trzęsieniem ziemi”.

Produkcja: RUMUNIA/FRANCJA/POLSKA 2016
Reżyseria: Adrian Sitaru
Obsada: Adrian Titieni, Alina Grigore, Robi Urs, Bogdan ALbulescu, Cristina Oltenau
Producent: Anamaria Antoci
Koproducenci: Stanisław Dziedzic, Klaudia Śmieja, Yohann Cornu

Patroni medialni filmu: Co jest grane 24, tygodnik Przegląd, Dlastudenta.pl, Kulturaonline.pl, Instytut Kultury Alternatywnej IRKA, Rumuński Instytut Kultury

Dystrybutor: MADNESS

Zobacz zwiastun filmu:

 

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze