7.9 C
Warszawa
środa 24 kwietnia • 2024
Strona głównaGRYMoonlighter - krótka recenzja gry

Moonlighter – krótka recenzja gry

Moonligther, gra hiszpańskiego studia Digital Sun Games, wydana przez polskie 11 Bit Studios, została zrealizowana w stylu retro RPG. Można powiedzieć, że jest to gra o losach sklepikarza, który pragnie zostać poszukiwaczem przygód.

Tytułowy Moonlighter to sklep z egzotycznymi towarami. W grze wcielamy się w postać Willa, prostego sklepikarza, mieszkańca małego miasteczka Rynoka, w którego sąsiedztwie znajdują się tajemnicze lochy. Will marzy o tym, aby pewnego dnia stać się prawdziwym bohaterem. Tak zaczyna się jego ekscytująca przygoda, w której musi zdobywać odpowiednie przedmioty i opanowywać różne przydatne umiejętności, eksplorując coraz to nowsze lokacje.

Zobacz także: Digital Sun wraz z 11 Bit Studios ujawniają 11 kluczowych faktów o nadchodzącym RPG Moonlighterze

Podczas wędrówki nasz bohater może posługiwać się rozmaitymi rodzajami broni, a ewentualna śmierć nie jest permanentna, ale cofa nas do początku danego lochu i sprawia, że tracimy przedmioty z plecaka, poza pięcioma, które mamy przy sobie. Moonlighter łączy świetną zabawę gry handlowej (zarządzamy sklepikiem) z grą akcji w stylu roguelike. Grafika w stylu retro w Moonlighterze, może odstraszać na pierwszy rzut oka, ale gdy spędzimy już przy tej grze kilka godzin, nie ma ona dla nas większego znaczenia. Moonligher ma kilka małych wad, m.in. mała różnorodność potworów, czy podobne do siebie lokacje (jeżeli chodzi o lochy), ale ma także jedną dużą wadę – będąc wprawionym graczem, ukończyć go możemy w bardzo krótkim czasie. Sama rozgrywka sprawia dużo przyjemności.

Poniżej możecie zobaczyć kilka minut rozgrywki Moonlightera w wersji na PS4:

https://www.youtube.com/watch?v=G76JtMfuIVo

Zobacz więcej w kategorii: Gry

Zobacz również

3 KOMENTARZE

  1. Dokładnie, szybko się ją przechodzi, fajny klimacik, trochę monotonna, ale można się przy niej odstresować po robocie

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze