-3.7 C
Warszawa
piątek 1 grudnia • 2023
Strona głównaMUZYKAINNE GATUNKI MUZYKIMIRO KĘPIŃSKI WALCZY O PRESTIŻOWĄ NAGRODĘ Z NICKIEM CAVE'EM I HANSEM ZIMMEREM

MIRO KĘPIŃSKI WALCZY O PRESTIŻOWĄ NAGRODĘ Z NICKIEM CAVE’EM I HANSEM ZIMMEREM

19 października 2018 roku rozpoczyna się prestiżowy International Sound & Film Music Festival w chorwackiej Puli. Polski producent, performer oraz utytułowany kompozytor muzyki filmowej otrzymał nominację do nagrody Crystal Pine, w kategorii Best Original Score za muzykę do filmu „In This Gray Place”.

Miro Kępiński to jeden z najbardziej utytułowanych kompozytorów młodego pokolenia. Zdobył szereg nagród między innymi za muzykę do filmu dokumentalnego „The Wounds We Cannot See” (m.in. Best Original Music/Score podczas Los Angeles Independent Film Festival Awards oraz Award of Recognition – Music Score podczas Hollywood International Independent Documentary Awards).

Miro zajmuje się także muzycznymi performansami. Jako muzyk i kompozytor odpowiada m.in. za projekt Sesilus, Festiwal Kina Niemego czy Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje. Muzyka tworzona przez artystę to mieszanka minimalizmu z surowością północy oraz słowiańską nutą, a wszystko to zatopione w klasycznych brzmieniach.

Zobacz również: Ennio Morricone w Polsce w 2019 roku! Koncert z okazji 90. urodzin w Krakowie

Od Mira Kępińskiego: „Bardzo się cieszę, że moja muzyka staje się coraz bardziej zauważana i doceniana na świecie, a być w towarzystwie tak świetnych kompozytorów jak John Williams czy Hans Zimmer to wielkie wyróżnienie”. Miro Kępiński został nominowany z 820 zgłoszonych do konkursu twórców. Wśród innych artystów walczących o nagrodę są między innymi Jonny Greenwood za „Phantom Thread”, John Williams za „Star Wars, Episode VIII: The Last Jedi”, Nick Cave i Warren Ellis za „Wind River”, Benjamin Wallfisch za „It” oraz Hans Zimmer, Benjamin Wallfisch za „Blade Runner 2049”.

W jury zasiadają między innymi: Michael Minkler (realizator dźwięku do między innymi: „TRON”, zdobywca  Oskarów, 11 nominacji), Robert Townson (prezes Varese Sarabande – jednej z największych wytwórni soundtracków na świecie), Randy Thom (odpowiedzialny za dźwięk do np.: Star Wars, Indiana Jones, Forrest Gump, 2 Oskary, 15 nominacji do Oscara).

Zobacz zwiastun „In This Gray Place”:

Dodatkowo 21 października będzie mieć miejsce pokaz filmu „In This Gray Place” podczas 19th Annual Polish Film Festival in Los Angeles http://www.polishfilmla.org/

Zobacz więcej w kategorii: Inne gatunki muzyki

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze