21.3 C
Warszawa
piątek 14 czerwca • 2024
Strona głównaMUZYKAMika Urbaniak i Victor Davis reinterpretują Prince'a

Mika Urbaniak i Victor Davis reinterpretują Prince’a

Mika Urbaniak i Victor Davies właśnie wypuścili pierwszy singiel i klip promujący nadchodzący album „Art Pop”, na którym pojawią się w niesamowitych aranżacjach utwory największych gwiazd światowego popu. Pierwszą propozycją jest „Pop Life”, wykonany oryginalnie przez Prince’a.

„Pop Life” od samego początku był naszym ulubionym kawałkiem. Oryginał został napisany i nagrany przez Prince’a, którego jesteśmy fanami, a funkowe wibracje w tym utworze zarażą każdego. Chcieliśmy stworzyć odświeżoną wersję, kładąc większy nacisk na emocje i sarkastyczno-szczery tekst. Klip nagraliśmy w Londynie. Wygłupiamy się na bezbarwnej kanapie, z przebijającym się kolorowym obrazem Victora zatytułowanym „Czy słyszałeś o Enochu”. Symbolizuje to jak wiele osób wiedzie nudne życie, ale próbuje sięgać po „Pop Life”, po coś jaskrawego i innego, co reprezentuje właśnie ten obraz. W teledysku można także zobaczyć trzy generacje naszej rodziny i żółtą chmurzastą gitarę, taką jak ta, na której grał Prince – mówią Mika Urbaniak i Victor Davies.

Zobacz również: MaJLo nauczy nas oddychać. Premiera singla „Oddychaj”

Mika Urbaniak i Victor Davies – Pop Life, zobacz teledysk:

W muzycznym związku Miki Urbaniak i Victora Daviesa od zawsze istniał podział obowiązków. Mika była artystką, a Victor odpowiadał za produkcję muzyczną. Podczas pracy nad albumem „Art Pop”, który ukaże się 10 maja, role zmieniły się za sprawą legendarnego Quincy’ego Jonesa.

Najpierw Mika wystąpiła z Quincym Jonesem i jego big bandem na scenie. Później Mika i Victor spotkali się z geniuszem i chłonęli jego fascynujące opowieści, m.in. o współpracy z Frankiem Sinatrą i Michaelem Jacksonem. Wreszcie puścili mu pierwszy i jedyny wówczas utwór zaśpiewany wspólnie. Quincy zapytał wówczas, czy kiedykolwiek myśleli o stworzeniu całego albumu śpiewanego na dwa głosy. Ze zdziwieniem muzycy odpowiedzieli, że nigdy nie przeszło im to nawet przez myśl. Mistrz skwitował to słowami: „Jesteście szaleni. Zróbcie to. Zróbcie to jak najszybciej”. Tak się właśnie stało.

Płyta, która została zainspirowana tą rozmową, nawiązuje zarówno do sztuki, jak i muzyki. W książeczce do płyty można obejrzeć neoimpresjonistyczne obrazy Victora Daviesa, które idealnie komponują się z mocnym brzmieniem albumu. A składają się na niego popularne utwory z różnych gatunków w unikalnych interpretacjach Miki i Victora. To prawdziwe szaleństwo gatunków, inspiracji, motywów! Premiera albumu „Art Pop” już w maju!

Zobacz więcej w kategorii: Muzyka pop/dance

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze