7.9 C
Warszawa
środa 24 kwietnia • 2024
Strona głównaFILMAKCJA • SCIENCE-FICTIONMiędzynarodowa, gwiazdorska obsada w kryminalnym thrillerze o tajemnicy skrywanej przez wieki! „Wrobiony”

Międzynarodowa, gwiazdorska obsada w kryminalnym thrillerze o tajemnicy skrywanej przez wieki! „Wrobiony”

Międzynarodowa, gwiazdorska obsada w kryminalnym thrillerze o wielkiej tajemnicy skrywanej przez ponad 400 lat!

Luca Calvani na premierze filmu „Wrobiony” dołączy do Piotra Adamczyka!

Specjalnie na uroczystą premierę filmu „Wrobiony”, która odbędzie się w Warszawie 16 sierpnia, do Polski przyjedzie Luca Calvani, włoski aktor i gwiazda światowego formatu!

Luca Calvani to aktor urodzony w Prato koło Florencji, na swoim koncie ma role w produkcjach europejskich ale i w wielkich hitach Hollywood! W dorobku ma między innymi role w takich filmach jak „Kryptonim U.N.C.L.E.”, „Zakochani w Rzymie”, „Seks w wielkim mieście”, „Pewnego razu w Rzymie”, „The International”.

Prywatnie jest właścicielem urokliwej toskańskiej willi, w której wolny czas spędza z przyjaciółmi. Jego gośćmi bywają tacy artyści jak Brad Pitt czy Michael Bublé.

W „Wrobionym” Luca wciela się w Paolo, młodego księdza, który przybywa do sennego Porto Ercole z Rzymu. Podobnie jak Dominik, grany przez Piotra Adamczyka, jest nowy i próbuje odnaleźć się na niełatwym gruncie małego konserwatywnego środowiska. Kiedy Dominik zwraca się do niego o pomoc w rozwikłaniu tajemnicy sprzed wieków, Paolo udziela mu wsparcia i staje się jego jedynym sojusznikiem. Do czasu…

Film w kinach od 19 sierpnia

Piotr Adamczyk – polska gwiazda Marvela („Hawkeye”) – w pełnej akcji i tajemnic historii poszukiwania zaginionego dzieła „Maria Magdalena w ekstazie” autorstwa słynnego malarza Caravaggia. Film został nakręcony w olśniewających plenerach nadmorskiego włoskiego miasteczka Porto Ercole oraz w Berlinie i we Wrocławiu. U boku Piotra Adamczyka, w międzynarodowej obsadzie znaleźli się również: Daniel Olbrychski („Kamerdyner”), Paulina Holtz („Osiecka”), Alessandra Mastronardi („Nieznośny ciężar wielkiego talentu”), Luca Calvani („Zakochani w Rzymie”) oraz Torsten Voges („Big Lebowski”) i Gedeon Burkhard („Bękarty wojny”). Do powstania filmu przyczynili się wybitni polscy twórcy mający na swoim koncie liczne wyróżnienia na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz nagrody przyznawane przez Polską Akademię Filmową – Orły, w tym: odpowiadający za zdjęcia Arkadiusz Tomiak („1983″), twórca muzyki Paweł Mykietyn („Wałęsa. Człowiek z nadziei”) i montażysta Jarosław Kamiński („Zimna wojna”). 

ZOBACZ ZWIASTUN: https://youtu.be/JQMAqpETj70

Zagadkowa śmierć, zaginione XVII-wieczne arcydzieło i intryga z wielkimi pieniędzmi w tle. Dominik (Piotr Adamczyk), wybitny badacz historii sztuki z Uniwersytetu Wrocławskiego, wyrusza do malowniczego Porto Ercole by na miejscu zebrać materiał naukowy na temat ostatnich lat życia Caravaggia. Na miejscu okazuje się, że tuż przed jego przyjazdem, w mieście dochodzi do nagłej śmierci innego pasjonata twórczości barokowego artysty. Zmarły ojciec Tornatore poświęcił życie poszukiwaniu dzieł malarza i wierzył, że uda mu się odnaleźć bezcenny obraz „Maria Magdalena w ekstazie”, którego los od wieków pozostawał nieznany. Zapiski ojca Tornatore przez przypadek trafiają w ręce Dominika, który z pomocą nowopoznanego duchownego ojca Paolo (Luca Calvani) postanawia kontynuować poszukiwania zaginionego obrazu. Ekscytująca początkowo przygoda zmienia swoje niewinne oblicze, gdy okazuje się, że na tropie unikalnego płótna jest również włoska mafia, a działaniom poszukiwaczy zaczyna przyglądać się policja oraz tajemnicza piękność, Sylvia (Alessandra Mastronardi). Dominik zostaje uwikłany w niebezpieczne śledztwo, które ujawnia kulisy międzynarodowej intrygi. Walcząc z czasem i z potężnymi przeciwnikami próbuje rozwikłać skrywaną przez wieki tajemnicę obrazu.

„Wrobiony” to malarski dreszczowiec w duchu obrazów Caravaggia.  Odsłaniając kolejne fakty na temat życia wybitnego malarza, łatwo tracimy orientację, co jest prawdą, a co mistyfikacją. Im głębiej szukamy, tym bardziej błądzimy. Zaś to, w co uwierzymy, zmienia znaczenie w zależności od punktu widzenia, który przyjmiemy. Tak właśnie ewoluują bohaterowie filmu. „Wrobiony” to podobne obrazom Caravaggia studium człowieka poszukującego, odkrywającego tajemnicę, znajdującego się w odwiecznej kryminalnej wędrówce między światłem a cieniem.

Piotr Śmigasiewicz-reżyser filmu „Wrobiony”

Gatunek: thriller, kryminalny

Produkcja: Polska 2022

Reżyseria: Piotr Śmigasiewicz

Scenariusz: Piotr Śmigasiewicz

Zdjęcia: Arkadiusz Tomiak („Sęp”, „Obława”, „1983″ – serial)

Muzyka: Paweł Mykietyn („IO”, „W imię…”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”)

Montaż: Jarosław Kamiński („Psy 3. W imię zasad”, „Zimna wojna”)

Obsada: Piotr Adamczyk („Hawkeye” – serial, „Small World”, „Listy do M. 5″), Daniel Olbrychski („Kamerdyner”, „Salt”), Paulina Holtz („Osiecka” – serial, „W rytmie serca” – serial), Alessandra Mastronardi („Nieznośny ciężar wielkiego talentu”, „Zakochani w Rzymie”), Luca Calvani („Kryptonim U.N.C.L.E.”, „Zakochani w Rzymie”), Torsten Voges („Big Lebowski”), Gedeon Burkhard („Bękarty wojny”)

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze