-1.2 C
Warszawa
czwartek 30 listopada • 2023
Strona głównaSPORTPIŁKA NOŻNAMEDALIŚCI MISTRZOSTW EUROPY TRENUJĄ W WARSZAWIE!

MEDALIŚCI MISTRZOSTW EUROPY TRENUJĄ W WARSZAWIE!

Już w ten weekend (4-5 listopada) w Warszawie trenować będzie reprezentacja Polski piłkarzy po amputacjach Amp Futbol, która kilka tygodni temu zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w Turcji. Oprócz zawodników, którzy w Stambule wywalczyli medale, w tym Króla Strzelców imprezy Bartosza Łastowskiego, trenerzy biało-czerwonych powołali również kilku debiutantów. Zgrupowanie będzie początkiem przygotowań drużyny do przyszłorocznych Mistrzostw Świata.

Na początku października ampfutbolowa reprezentacja Polski dostarczyła wszystkim kibicom niespotykanych emocji. Biało-czerwoni w sześciu meczach na mistrzostwach Europy w Turcji zwyciężyli aż pięciokrotnie, co dało im upragnione brązowe medale. Podopieczni Marka Dragosza wysoko pokonali Francuzów, Belgów, Włochów, Irlandczyków i Hiszpanów, ulegając jedynie w półfinale przyszłym mistrzom – reprezentacji Turcji. Nagrodą za świetny występ była możliwość odebrania medali przy ponad 40-tysięcznej publiczności zgromadzonej na meczu finałowym na stadionie Besiktasu w Stambule. Trzecie miejsce naszej drużyny dało jej również przepustkę na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Meksyku.

– Wracam na zgrupowanie pełen dumy i optymizmu. Po tej krótkiej przerwie na pewno będzie widać u mnie i u kolegów świeżość, a także chęć gry w piłkę. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że wynik osiągnięty w Turcji, to nie jest 100% naszego potencjału i już teraz zaczynamy myśleć o przyszłorocznym mundialu. Po mistrzostwach Europy apetyty na kolejny medal na pewno wzrosły i pojedziemy do Meksyku po zwycięstwo w całym turnieju – mówi król strzelców EURO, Bartosz Łastowski.

Zobacz także: Reprezentacja Polski wraca do kraju z medalami i królem strzelców ME!

Na zgrupowaniu pojawi się aż czterech debiutantów – Adrian Bąk, Przemysław Nadobny, Kacper Przekwas oraz Paweł Skorka. Jak przyznają trenerzy, jest to idealny moment na „prześwietlenie” zawodników, którzy jeszcze nigdy nie mogli zaprezentować się na treningach kadry lub nie znaleźli się na liście powołanych na październikowe mistrzostwa Europy.

– W przyszłym roku czeka nas kolejna impreza i nie mamy czasu na duże eksperymenty, ale chciałbym, żeby drzwi do kadry były cały czas otwarte dla wszystkich, którzy na to zasługują. – mówi trener Marek Dragosz – Uważam, że Ci ludzie udowodnili w lidze, że warto przyjrzeć się im nie tylko podczas meczów, ale również w trakcie treningów, obiadów, funkcjonowania w grupie i wszystkich tych aspektów, które prowadzą do budowy zespołu.

Jednym z debiutantów będzie objawienie ostatniego sezonu Amp Futbol Ekstraklasy, Adrian Bąk
– Trener Marek Dragosz zadzwonił do mnie z propozycją udziału w listopadowym zgrupowaniu reprezentacji. Oczywiście bez chwili zastanowienia potwierdziłem to zapytanie. Wydaje mi się, że występ w biało-czerwonych barwach jest marzeniem każdego sportowca. Cieszę się, że otrzymałem szansę i zrobię wszystko, żeby pomóc naszej reprezentacji na następnym dużym turnieju – mówi pomocnik Glorii Varsovia.

Zgrupowanie reprezentacji Polski Amp Futbol
4-5 listopada 2017
Warszawa, Hala Piłkarska, ul. Księcia Bolesława 1/3

sobota 4 listopada
12:30-14:00 trening
18:00-20:00 trening

niedziela 5 listopada
9:00-11.00 trening

Partnerem Głównym Reprezentacji Polski jest: Ottobock Polska

Partnerzy Reprezentacji Polski: PZPN, Fundacja Sport Twoją Szansą, NIKE, Pentagon Research

Oficjalni Dostawcy: Nutrilite, Mikirad, Clifford Chance, Uhlsport, SoccerArena

Organizacje Partnerskie: Fundacja Aniołów Miłosierdzia, Fundacja Piłka jest Piękna, MOS Cetrum.

Zgrupowanie dofinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze