-0.2 C
Warszawa
czwartek 30 listopada • 2023
Strona głównaBIZNESMałopolskie: ponad 629 mln zł dofinansowania unijnego na budowę drogi S7

Małopolskie: ponad 629 mln zł dofinansowania unijnego na budowę drogi S7

Komisja Europejska wydała pozytywną decyzję dla budowy drogi ekspresowej S7 na odcinku Widoma – Kraków – poinformował resort funduszy i polityki regionalnej. Oznacza to ponad 629 mln zł dofinansowania inwestycji z programu Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość inwestycji wynosi niemal 1,25 mld zł.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej poinformowało o potwierdzeniu przez Komisję Europejską dofinansowania projektu „Budowa drogi ekspresowej S7, odc. Widoma – Kraków (w. Kraków Nowa Huta)”. Chodzi o 18 km trasy pomiędzy miejscowością Widoma a Krakowem z włączeniem do węzła Nowa Huta.

„W ramach inwestycji wybudowane zostaną także 4 węzły drogowe – Łuczyce, Raciborowice, Kraków Grębałów oraz węzeł zespolony składający się z węzłów Kraków Mistrzejowice I i Kraków Mistrzejowice II. Trasa wyczekiwana przez kierowców usprawni przejazd przez stolicę Małopolski, odciążając miasto ze wzmożonego ruchu” – poinformował resort.

Budowany odcinek jest zlokalizowany na terenie województwa małopolskiego, w powiecie: krakowskim i obejmuje gminy: Iwanowice, Michałowice, Kocmyrzów-Luborzyca oraz miasto Kraków. Stanowi fragment drogi ekspresowej S7 Warszawa – Rabka – Chyżne – Słowacja i jest elementem sieci kompleksowej TEN-T.

Projekt został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Całkowita wartość inwestycji wynosi prawie 1,25 mld zł, z połowa to dofinansowanie z funduszy europejskich.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze