22-letni Luquinhas na mocy transferu definitywnego przeszedł do Legii Warszawa z portugalskiego Clube Desportivo das Aves. Występujący na pozycji lewego pomocnika Brazylijczyk podpisał trzyletni kontrakt. W klubie z Łazienkowskiej będzie występował z numerem 82.

Luquinhas w ubiegłym sezonie wystąpił w 17 meczach Liga NOS i zanotował cztery asysty. Dynamiczny skrzydłowy dołączył do I drużyny z das Aves w połowie sezonu (wcześniej występował w zespole U23) i zagrał we wszystkich spotkaniach drugiej fazy rozgrywek. Jego zespól uplasował się na 14. miejscu.

Brazylijczyk przybył do Portugalii w wieku 18 lat, kiedy z macierzystego Sociedade Esportiva Ceilandense trafił do czwartoligowego UD Vilafranquense. Po rocznych występach w zespole U19 został przeniesiony do seniorów. Następnie, sezon 2016/2017 spędził w Benfice SL, grając na zapleczu portugalskiej ekstraklasy w drużynie rezerw (rozegrał 14 meczów). Clube Desportivo das Aves sprowadził go w 2017 roku.

Zobacz również: Arvydas Novikovas piłkarzem Legii Warszawa

– Miasto jest piękne. Jestem zachwycony infrastrukturą, stadionem i wszystkimi ludźmi pracującymi w klubie. Każdy początek jest trudny. Jeśli uda ci się przezwyciężyć trudności, osiągniesz wszystko, co chcesz. Właśnie dlatego jestem teraz tutaj – mówił Luquinas.

Luquinhas był przez nas obserwowany w ostatnim sezonie. To szybki, dobrze prowadzący piłkę zawodnik, którego ultraofensywny profil odpowiada naszym oczekiwaniom co do roli skrzydłowego. W Legii może jeszcze rozwinąć swój potencjał. Mam nadzieję, że będzie ważną częścią drużyny i pomoże nam w walce o tytuł – powiedział dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

Zobacz więcej w kategorii: Piłka nożna

2 Komentarze

  1. A polskich juniorów to nie mają?

  2. Mam nadzieję, że to nie będzie kolejny zagraniczny szrot…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Dariusz Mioduski ponownie wybrany do zarządu ECA

Właściciel i prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski został