-3.7 C
Warszawa
piątek 1 grudnia • 2023
Strona głównaSPORTPIŁKA NOŻNALOTTO EKSTRAKLASA - EKSTRA TALENT RUSZA W CAŁEJ POLSCE!

LOTTO EKSTRAKLASA – EKSTRA TALENT RUSZA W CAŁEJ POLSCE!

10 września w 16 klubach LOTTO Ekstraklasy startuje trzecia edycja cyklu Ekstra Talent organizowanego dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Tego samego dnia w Warszawie zorganizowano pierwsze z czterech spotkań z szefami akademii piłkarskich czterech klubów najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Wraz z przedstawicielami Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok, Wisły Płock i Korony Kielce, Ekstraklasa S.A. podejmuje tym samym próbę oceny wyzwań stojących przed polskim systemem szkolenia. Celem jest także przybliżenie działalności akademii szkolących młodzież w klubach.

Równolegle do pierwszego spotkania zainaugurowana została kolejna edycja cyklu „Ekstra Talent”. Imprezy łączą w sobie turniej piłki nożnej przeznaczony dla dzieci do dwunastego roku życia, a także testy sprawnościowe. Kluby Ekstraklasy będą gościć na swoich obiektach młodych uczestników programu w dniach od 10 do 28 września 2018 roku.

Ekstraklasa Ekstra talent
Fot. ekstraklasa.org

W programie biorą udział młodzi piłkarze z drużyn klubowych oraz zaproszonych do udziału zespołów z regionu. Podczas każdego turnieju rywalizacja będzie się odbywać na czterech boiskach z udziałem zespołów złożonych z 12 zawodników. W przerwach między fazami turnieju przeprowadzone zostaną testy sprawnościowe według ogólnoeuropejskiego wzoru EUROFIT. Ich wyniki będą zapisane w Narodowej Bazie Talentów prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zobacz więcej w kategorii: Piłka nożna

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze