21 kwietnia na ekrany polskich kin trafi film „Bikini Blue” w reżyserii Jarka Marszewskiego. Akcja filmu rozgrywa się w latach 50. i opowiada historię polsko-angielskiego małżeństwa. W rolach głównych Tomasz Kot i Lianne Harvey.

Reżyser Jarek Marszewski: „Nie ukrywam, że epoka lat 50. w Wielkiej Brytanii ze swoją szlachetną estetyką, kulturą muzyczną, literaturą, pełnym życia kinem bardzo mnie pociąga. Podobnie jest z tematem emigracji – kwestią różnic i pokrewieństw kulturowych. Od dłuższego czasu czaiłem się na opowieść łączącą owe motywy. (…) Próbowałem do niej podchodzić z różnych perspektyw – w jednej z wersji głównym bohaterem był polski chłopiec. Jednak dopiero, kiedy spojrzałem na to przez pryzmat dorosłej angielskiej dziewczyny, wszystko wydało mi się klarowniejsze. Scenariusz zaczął pisać się sam – po prostu obserwowałem główną bohaterkę w działaniu.”

Zdjęcia do filmu powstawały w Łodzi, w Wielkiej Brytanii (Manchester, Bolton, Telford), Warszawie, Modlinie, Łebie oraz w okolicach Łowicza. Za scenografię w filmie odpowiada Katarzyna Filimoniuk, a za kostiumy- Barbara Sikorska-Bouffał. Bardzo dużą rolę w filmie gra stylizacja obrazu oraz kolorystyka, co nadaje fabule filmu istotną nadbudowę znaczeniową. Autorem zdjęć jest Jacek Podgórski, który ściśle współpracował z kolorystą Wiktorem Sasimem. Uzyskany przez nich efekt sprawił, że zdjęcia nabrały niesamowitego, bajkowego wręcz klimatu, który rzadko spotykany jest w polskim kinie.

Zobacz zwiastun filmu:

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Powstanie amerykański remake „Bożego Ciała”? Kolejny wielki sukces dzieła Jana Komasy

Kolejny sukces „Bożego Ciała” na arenie międzynarodowej. Film