12.8 C
Warszawa
środa 4 października • 2023
Strona głównaTECHNIKAKOMPUTERYKORZYSTASZ Z APLIKACJI DO PŁATNOŚCI? ZOBACZ JAK ROBIĆ TO BEZPIECZNIE

KORZYSTASZ Z APLIKACJI DO PŁATNOŚCI? ZOBACZ JAK ROBIĆ TO BEZPIECZNIE

Czy wygodnie jest robić zakupy i korzystać z bankowości internetowej przy użyciu mobilnych aplikacji do płatności? Większość odpowiedziałaby „tak”. Ale czy pozwolimy, aby wygoda przesłoniła bezpieczeństwo? Osoba atakująca może łatwo uzyskać dostęp do informacji osobistych i bankowych, jeśli naruszona zostanie aplikacja lub witryna mobilna, z której korzystasz. Szanse na to wydarzenie znacznie wzrosną, jeśli twoje urządzenie mobilne zostanie zainfekowane. Aby pomóc w uniknięciu takiej katastrofy, skorzystaj z 9 kroków bezpieczeństwa w zakresie bezpiecznych płatności mobilnych.

Wskazówka nr. 1: Pobieraj aplikacje do płatności mobilnych tylko z oficjalnych sklepów, takich jak Google Play i Apple Store.

Wskazówka nr. 2: Zanim pobierzesz aplikację, zweryfikuj wydawcę. Znaczek „Najlepszy programista” (w Google Play) jest zazwyczaj dobrym znakiem, że aplikacja jest bezpieczna. Przeczytaj opinie użytkowników i po prostu wpisz w Google „Czy (nazwa aplikacji) jest bezpieczna?”.

Wskazówka nr. 3: Uważnie przeczytaj uprawnienia, o które prosi aplikacja. Jeśli uważasz, że aplikacja do płatności mobilnych wymaga więcej, niż jest potrzebne, nie instaluj jej. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące uprawnień, skontaktuj się z producentem aplikacji.

Wskazówka nr. 4: Nigdy nie odwiedzaj strony internetowej bankowości internetowej lub handlowej, klikając w link otrzymany w wiadomości e-mail lub wiadomości tekstowej.

Wskazówka nr. 5: Zawsze wybieraj silne hasło do kont bankowości internetowej lub aplikacji do płatności internetowych. Powinna to być mieszanka wielkich i małych liter oraz znaków specjalnych.

Wskazówka nr. 6: Nie używaj niezabezpieczonych, publicznych sieci Wi-Fi do obsługi transakcji bankowych lub zakupów. Może to pozwolić osobie atakującej wykraść twoje dane.

Wskazówka nr. 7: Korzystaj tylko ze znanych i sprawdzonych stron internetowych do zakupów internetowych i płacenia za media.

Wskazówka nr. 8: Upewnij się, że twoje transakcje bankowe mają włączone OTP (hasła jednorazowe). Płacąc za zakup przez bankowość elektroniczną, kartę debetową / kredytową, wprowadzasz swój login i hasło (lub dane karty), a także OTP (kod wysyłany na Twój zarejestrowany numer telefonu komórkowego), zanim ostatecznie będziesz mógł dokonać płatności. Tak więc, nawet jeśli atakujący zdoła wykraść dane bankowości / karty, płatność nie zostanie zrealizowana bez OTP.

Wskazówka nr. 9: Zainstaluj mobilną aplikację bezpieczeństwa zbudowaną z wielu warstw zabezpieczeń. Aplikacja Quick Heal Total Security, oprócz innych zaawansowanych funkcji, jest dostarczana z SafePe. SafePe jest specjalnie zaprojektowane, aby zabezpieczyć twoje informacje finansowe, gdy korzystasz z mobilnych aplikacji płatniczych do zakupów online, bankowości, płacenia rachunków itp.

Zobacz więcej w kategorii: Komputery

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze