18.8 C
Warszawa
wtorek 23 lipca • 2024
Strona głównaFILMKOBIETY WOLĄ MŁODSZYCH! FACET DO WYMIANY - OFICJALNY ZWIASTUN I PLAKAT

KOBIETY WOLĄ MŁODSZYCH! FACET DO WYMIANY – OFICJALNY ZWIASTUN I PLAKAT

Czy dla prawdziwej miłości wiek ma znaczenie? Kobiety wolą młodszych, starszych czy wyglądających młodo niezależnie od wieku? Czy kryzys wieku średniego jest cechą wspólną dla obu płci? Na wszystkie powyższe pytania próbuje odpowiedzieć „Facet do wymiany”, czyli najnowsza francuska komedia z Marion Cotillard i Guillaume Canetem w rolach głównych. Prezentujemy oficjalny polski plakat i zwiastun tej produkcji. Film pojawi się w polskich kinach już 30 czerwca!

„Chciałem nakręcić komedię komentującą współczesną rzeczywistość, film dotykający między innymi tematyki nadmiernego hołdowania kultowi młodości.” – opowiada Guillaume Canet, reżyser i odtwórca głównej roli w komedii „Facet do wymiany”, po czym dodaje – „Patrzę na to z pewnym przerażeniem – w Stanach Zjednoczonych, kobiety po sześćdziesiątym czy siedemdziesiątym roku życia nie mają na twarzy ani jednej zmarszczki. Mężczyźni robią z zastrzyków z botoksem sposób na życie, farbują nałogowo włosy i chodzą do solarium, żeby tylko nie musieć myśleć o tym, że się starzeją. Od takiego podejścia droga była prosta do opowieści o facecie, który po przekroczeniu czterdziestki uświadamia sobie, że się zestarzał, sam przestaje o sobie myśleć jako o „rock’n’rollowym” mężczyźnie. Takie było założenie, o tych problemach chciałem opowiedzieć, a fakt, że głównym bohaterem jest mężczyzna, sprawił, że całość stała się jeszcze bardziej interesująca.”

Oficjalny zwiastun komedii „Facet do wymiany”:

„Facet do wymiany” to film mocno zakorzeniony w rzeczywistości, w którym Canet i Cotillard grają samych siebie. Na pytanie o to na, ile aktorzy różnią się od swoich realnych odpowiedników, Guillaume odpowiada: „Ona jest postrzegana jako słodka, uprzejma kobieta – i faktycznie ma takie przymioty, ale ludzie byliby zaskoczeni, gdyby poznali prawdziwą Marion, osobę żyjącą pełnią życia, asertywną, potrafiącą skutecznie walczyć o swoje, bardzo gadatliwą. Jestem jej dozgonnie wdzięczny za to, że zawsze była gotowa wymyślać nowe sposoby, żeby się z siebie pośmiać. Bez jej udziału ten projekt nie mógłby powstać w takiej formie.”

Zobacz także: „Jutro będziemy szczęśliwi” – za kulisami filmu!

„Facet do wymiany” to nie tylko komedia, film podnosi wiele poważnych i aktualnych tematów, między innymi lęk przed starzeniem. Oto co sama Marion sądzi na ten temat: „Lęk, który aktorzy odczuwają szczególnie mocno. Wszyscy obawiamy się tego, że w pewnym momencie zestarzejemy się i nie będziemy mogli grać konkretnych ról. Jest to jeszcze bardziej niepokojące i niebezpieczne w przypadku osób, które nie przestają identyfikować się z młodszymi wersjami samych siebie. Współczesna cywilizacja oferuje proste odpowiedzi na te lęki, działania dające natychmiastowy efekt. Świadczy to niezbyt dobrze o świecie, w którym żyjemy. Zamiast propagować wartości płynące z procesu powolnego dochodzenia do akceptowania samego siebie, wszędzie oferują ci zastrzyki czy poprawki plastyczne. Liczy się tu i teraz, nic więcej. Film komentuje takie podejście, ale nie jest złośliwy, pokazuje ludzką stronę.”

„Facet do wymiany” premiera 30 czerwca 2017!

Gatunek: komedia

Produkcja: Francja 2017

Reżyseria: Guillaume Canet („Więzy krwi”, „Nie mów nikomu”)

Scenariusz: Guillaume Canet, Rodolphe Lauga, Philippe Lefebvre

Obsada: Marion Cotillard („Sprzymierzeni”, „O północy w Paryżu”, „Incepcja”, „Niczego nie żałuję – Edith Piaf”), Guillaume Canet („Niebiańska plaża”, „Niewierni”, „Niebo nad Saharą”), Gilles Lellouche („Marsylski łącznik”, „Niewierni”), Ben Foster („Warcraft: Początek”, „Inferno”, „Aż do piekła”), Kev Adams („Nowe przygody Aladyna”)

 

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze