16.7 C
Warszawa
czwartek 23 maja • 2024
Strona głównaSPORTKLATKA ZAMIAST KLATKORINGU JUŻ NA GALI FEN 17 BALTIC STORM

KLATKA ZAMIAST KLATKORINGU JUŻ NA GALI FEN 17 BALTIC STORM

Na gali FEN 17 Baltic Storm po raz pierwszy w historii organizacji Fight Exclusive Night zawodnicy walczyć będą w klatkce. To rewolucyjna wręcz zmiana, bo podczas wszystkich poprzednich edycji uczestniczący w nich fighterzy MMA i K-1 rywalizowali w przygotowanym specjalnie dla FEN klatkoringu.

„Zastąpienie klatkoringu klatką służy przede wszystkim zwiększeniu atrakcyjności naszych gal – mówi prezes FEN Paweł Jóźwiak. – Z tej zmiany na pewno będą zadowoleni zawodnicy MMA, mniej korzystna jest natomiast dla kickbokserów, ale to oni podczas wszystkich wcześniejszych gal byli w uprzywilejowanej pozycji”.

Do wprowadzenia ośmiobocznej klatki w miejsce klatkoringu federacja FEN przygotowywała się od kilku miesięcy. „Zastąpienie częściowo otwartej areny walki, jaką jest klatkoring, zamkniętą przestrzenią klatki, to zmiana ważna nie tylko dla zawodników, ale również dla niemal wszystkich ekip pracujących przy organizacji gali – dodaje Paweł Jóźwiak. – Dlatego właśnie nie spieszyliśmy się z tą decyzją – chcieliśmy być pewni, że nasza federacja jest na tę kluczową zmianę w stu procentach przygotowana”.

Klatka, który pojawi się 12 maja w hali Gdynia Arena, pod względem wymiarów i innych parametrów będzie bardzo podobny do tego, w którym walczą zawodnicy organizacji UFC. Nie wiadomo jeszcze, czy ośmiokątna konstrukcja na stałe zastąpi klatkoring. „Po premierze klatki na gali FEN 17 Baltic Storm dokładnie przeanalizujemy wszystkie argumenty za i przeciw takiemu rozwiązaniu” – wyjaśnia prezes FEN.

Podczas gali FEN 17 Baltic Storm w klatce stoczonych zostanie 13 walk. W pojedynkach na zasadach MMA wystąpią m.in. Kamil Łebkowski, Piotr Hallmann, Michał Wlazło, Michał Oleksiejczuk, Aleksander Rychlik, Aleksander Georgas i Ireneusz Szydłowski, natomiast na zasadach K-1 walczyć będą m.in. Radosław Paczuski, Jarosław Daschke, Alan Kwieciński, Marcin Szreder, Artur Bizewski i Kryspin Kalski. Pełny fight card gali na oficjalnej stronie FEN.

Bilety na galę FEN 17 można kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl. Zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze