18.5 C
Warszawa
sobota 18 maja • 2024
Strona głównaMUZYKAKANYE WEST - YE. NOWY ALBUM JUŻ DOSTĘPNY!

KANYE WEST – YE. NOWY ALBUM JUŻ DOSTĘPNY!

Premiera nowego albumu Kanye Westa przypadła na 1 czerwca 2018 roku. „Ye” dostępny jest już na największych muzycznych platformach streamingowych.

„Ye” to ósmy studyjny album amerykańskiego rapera, wydany przez GOOD Music i Def Jam Recordings. Na płycie znajduje się 7 utworów. „Ye” zaczyna się szokującym utworem „I Thought About Killing You”, który Kanye zaczyna słowami: „Najpiękniejsze myśli są zawsze poza najciemniejszymi / Dziś poważnie myślałem o zabiciu ciebie / rozważałem morderstwo / I myślę o zabiciu siebie, ale ja kocham siebie bardziej niż kocham ciebie, więc / Dzisiaj myślałem o zabiciu ciebie / Zabójstwo z premedytacją / Zależy ci tylko na zabiciu kogoś, kogo kochasz”. Szokujący tekst, który wiele osób odczytuje jako grożenie śmiercią jego żonie Kim Kardashian. Po tych słowach Kanye powraca do rzeczywistości, mówiąc, że zdaje sobie sprawę, że powinien powiedzieć coś pozytywnego, aby zrównoważyć ciemność, ale nie zdecyduje się na to.

Zobacz także: Kim Kardashian wspiera „Przyrzeczenie”

Album łącznie trwa 23 minuty, wywołany na nim jest m.in. Russell Simmons, przedsiębiorca będący w ostatnich dniach tematem numer jeden w programach lifestylowych i informacyjnych, za sprawą głośnej w USA akcji #metoo, który został pozwany za rzekomą napaść seksualną. Kanye rapuje na swojej płycie: „Russell Simmons wanna pray for me too/I’m a pray for him cause he got #MeToo/ I wonder what if that happened to me too.”

Poniżej odsłuch albumu w platformach Spotify i Itunes:

Zobacz więcej w kategorii: Muzyka rap/r&b

Zobacz również

3 KOMENTARZE

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze