13.5 C
Warszawa
piątek 2 czerwca • 2023
Strona głównaFILMJoanna Bator o adaptacji swojej bestsellerowej powieści - Ciemno, prawie noc

Joanna Bator o adaptacji swojej bestsellerowej powieści – Ciemno, prawie noc

Joanna Bator o adaptacji swojej bestsellerowej, docenionej Nagrodą Literacką Nike powieści „Ciemno, prawie noc”: – To fascynująca przygoda i piękna współpraca – opowiada pisarka. Nowy film Borysa Lankosza z Magdaleną Cielecką i Marcinem Dorocińskim w rolach głównych będziemy mogli oglądać w kinach od 22 marca 2019 roku.

„Ciemno, prawie noc” to adaptacja filmowa bestsellerowej powieści Joanny Bator. Pisarka ma w swoim literackim dorobku także takie tytuły jak m.in.: „Piaskowa góra”, „Chmurdalia”, czy „Japoński wachlarz. Powroty”. Tym razem jednak będzie mogła zobaczyć stworzone przez siebie postaci w kinie. Co czuje autorka, kiedy bohaterowie jej powieści kreowani są przez najlepszych polskich aktorów? „Ciemno, prawie noc to dla mnie baśń dla dorosłych i cieszę się, że spotkałam Borysa Lankosza, który zobaczył to podobnie. Przekazywane z pokolenia na pokolenie okrucieństwo i walka dobra ze złem to temat naszej opowieści. Moje słowa stały się obrazami, a postaci, które stworzyłam ożyły na ekranie – to fascynująca przygoda i piękna współpraca”, mówi pisarka.

Zobacz również: Podły, okrutny, zły – historia Teda Bundy’ego w kinach od 10 maja! Zobacz polski zwiastun!

Nowe wydanie książki „Ciemno, prawie noc” z filmową okładką ukaże się 13 marca 2019 roku nakładem Wydawnictwa W.A.B. Zobacz zwiastun filmu „Ciemno, prawie noc”:

Ekranizacja głośnej, uhonorowanej nagrodą literacką Nike powieści Joanny Bator – „Ciemno, prawie noc” w reżyserii Borysa Lankosza („Ziarno prawdy”, „Rewers”). Film produkują Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham ze studia Aurum Film, producenci wielokrotnie nagradzanej „Ostatniej Rodziny”. Scenariusz „Ciemno, prawie noc” to wspólne dzieło Magdaleny Lankosz i Borysa Lankosza, które zręcznie łączy elektryzującą historię kryminalną z elementami kina grozy. W rolę dziennikarki Alicji Tabor, która powraca do rodzinnego miasta, aby napisać reportaż o tajemniczych zaginięciach dzieci, wcieli się Magdalena Cielecka. W gwiazdorskiej obsadzie znajdują się również: Marcin Dorociński, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Jerzy Trela, Dorota Kolak, Agata Buzek, Piotr Fronczewski czy Roma Gąsiorowska.

Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor (Magdalena Cielecka). Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja – dość nieoczekiwanie – wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu.  Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji, która na swojej drodze zmierzy się z czystym wcieleniem zła, jak i zyska sojuszników, stojących po stronie dobra. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają świat barwnych i niebezpiecznych postaci, w którym nasza bohaterka przestaje oceniać rzeczywistość tak jak dotychczas.

Film w reżyserii Borysa Lankosza będziemy mogli oglądać w kinach od 22 marca 2019 roku.

Zobacz więcej w kategorii: Horror/thriller

Zobacz również

2 KOMENTARZE

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze