18.8 C
Warszawa
wtorek 23 lipca • 2024
Strona głównaSPORTPIŁKA NOŻNAGALA EKSTRAKLASY - NAGRODZONO NAJLEPSZYCH W SEZONIE 2017/18

GALA EKSTRAKLASY – NAGRODZONO NAJLEPSZYCH W SEZONIE 2017/18

Carlos Lopez, czyli Carlitos okazał się bohaterem wieńczącej sezon 2017/2018 Gali Ekstraklasy. Napastnik Wisły Kraków odebrał nagrody w trzech kategoriach, w tym dla Piłkarza Sezonu. Uroczystą Galę transmitował Canal+.

Sezon 2017/18 Lotto Ekstraklasy przeszedł do historii. Puentą była uroczysta Gala Ekstraklasy, podczas której wyróżniono najlepszych piłkarzy i trenera minionych rozgrywek. Jak co roku najwybitniejsi przedstawiciele świata piłkarskiego spotkali się, by podsumować ekstraklasowe zmagania i wręczyć nagrody tym, którzy zdobyli największe uznanie w oczach fachowców oraz kolegów i rywali z boiska. Po raz pierwszy nominowanych i zwycięzców w większości kategorii wybrała Kapituła złożona z piłkarskich ekspertów i dziennikarzy. Zawodnicy rozstrzygnęli między sobą głosowanie na Piłkarza Sezonu.

Zobacz także: Legia Warszawa mistrzem Polski 2017/18

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Bramkarz Sezonu 2017/18: Arkadiusz Malarz (Legia Warszawa)

Obrońca Sezonu 2017/18: Michał Helik (Cracovia)

Pomocnik Sezonu 2017/18: Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze)

Napastnik Sezonu 2017/18: Carlitos (Wisła Kraków)

Trener sezonu 2017/18: Marcin Brosz (Górnik Zabrze)

Odkrycie Sezonu 2017/18: Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze)

Piłkarz Sezonu 2017/18: Carlitos (Wisła Kraków)

Wyjątkowo odznaczeni zostali laureaci głosowania kibiców w akcji #MojeLegendy: Lucjan Brychczy, Włodzimierz Lubański, Zbigniew Boniek, Maciej Szczęsny i Tomasz Frankowski. Podczas Gali Ekstraklasy nagrodzono także Króla Strzelców – trzecią statuetkę tego wieczoru odebrał Carlitos (Wisła Kraków). Dodatkowo wyróżniono zdobywcę największej liczby punktów w programie „Turbokozak”, czyli Sebastiana Milę (Lechia Gdańsk).

Zwycięzcom gratulujemy i prosimy o jeszcze więcej emocji w przyszłym sezonie! Następny sezon z Lotto Ekstraklasy w Canal+ rozpocznie się 20 lipca 2018 roku.

Uroczystość była transmitowana w Canal+.

(źródło: ekstraklasa.org)

Zobacz więcej w kategorii: Piłka nożna

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze