Warszawa, 24 kwietnia 2018. Frostpunk – gra, w której jesteś budowniczym i władcą ostatniego miasta na Ziemi w czasie XIX-wiecznej lodowej apokalipsy – debiutuje w sklepach cyfrowych Steam, Muve, GOG.com i innych.

„Okres od This War of Mine do premiery Frostpunka to była dla nas jedna wielka lekcja, w czasie której ewoluowało nasze podejście do tworzenia gier wykorzystujących motyw moralności. Mierzyliśmy się z fascynującym światem, w którym nic nie jest doskonale dobre ani złe, a gracz podejmuje wybory wyłącznie w oparciu o swój „kompas” moralny oraz zdolność do przewidzenia konsekwencji podjętych decyzji. Od kierowania losem jednostek do decydowania o losie całego społeczeństwa – to było sedno procesu twórczego Frostpunka. Powstawanie tej gry postrzegałem jako tworzenie historii o tym, jaka jest cena władzy i zadanie sobie pytania, czy jesteśmy gotowi tę cenę zapłacić. Ten projekt był wielkim wyzwaniem, ale jestem zachwycony widząc teraz jaką grę stworzyliśmy. Chciałbym gorąco podziękować zespołowi za ciężką pracę włożoną we Frostpunka” – mówi Grzegorz Miechowski, prezes 11 bit studios i dodaje „Mam nadzieję, że to zaledwie początek długiej podróży. Już mamy masę pomysłów i planów na dodanie nowych scenariuszy oraz na dalsze rozwijanie świata gry.”

Zobacz również: 11 faktów o grze Frostpunk – nowy features trailer

Poniżej możecie obejrzeć premierowy trailer, który wprowadza do klimatu gry będąc jednocześnie oficjalnym intro do Frostpunka:

Nakład premierowy gry ukaże się w specjalnym limitowanym wydaniu – Edycji wiktoriańskiej. W skład Edycji wiktoriańskiej wchodzą:
– wysokiej jakości pudełko z klapką, prezentujące grafiki z gry
– pudełko DVD zawierające płytę z grą
– karta z kodem aktywacyjnym Steam
– „New London – The Art of Frostpunk” – 56-cio stronicowy artbook w twardej oprawie, zawierający ogromny zbiór konceptów, szkiców i rysunków powstałych na potrzeby produkcji gry

Frostpunk to połączenie city-buildera i survivalu, w którym ciepło jest najważniejsze dla przeżycia. Na kompletnie zamarzniętej Ziemi musisz zadbać o ostatnie miasto, przetrwać i zarządzać społeczeństwem miasta – kształtować je, wprowadzać prawa i wszelkie środki niezbędne do przeżycia.

Więcej informacji o grze pod adresem: http://www.frostpunkgame.com/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Ultra Off-Road 2019: Alaska wkrótce na Nintendo Switch

Już 25 października br. na Nintendo Switch wydany