14.8 C
Warszawa
piątek 3 maja • 2024
Strona głównaSPORTINNE SPORTYFinał Ligi Mistrzów Piłkarzy Ręcznych w cieniu tragedii. Śmierć Polskiego dziennikarza podczas...

Finał Ligi Mistrzów Piłkarzy Ręcznych w cieniu tragedii. Śmierć Polskiego dziennikarza podczas meczu ! SC Magdeburg z tytułem za sezon 2022/2023 !

W cieniu tragedii SC Magdeburg zdobył tytuł mistrzowski Ligi Mistrzów za sezon 2022/2023. Po emocjonującym meczu i dogrywce niemiecki zespół wygrał z Barlinkiem Industria Kielce 30:29. Mecz był bardzo emocjonujący i mimo prowadzenia przez większą część meczu szczypiorniści z Kielc nie zdołali pokonać rywali w regulaminowym czasie gry, mimo że w ostatnim minucie mieli posiadanie piłki i piłkę meczową w rękach której nie wykorzystali. W dogrywce Niemcy objęli prowadzenie którego już nie oddali do końca dogrywki. Na kilka sekund przed końcem Industria miała jeszcze szansę na wyrównanie ale ponownie nie wykorzystała swojej szansy, Szymon Sićko mając decydującą piłkę meczową w dogrywce trafił z rzutu wolnego w blokujących rywali i tym samym drugi rok z rzędu szczypiorniści z Kielc musieli pocieszyć się srebrnymi medalami.

W trakcie meczu przy stanie 22:20 dla Industrii zasłabł polski dziennikarz Echa Dnia Paweł Kotwica. Mimo reanimacji dziennikarza nie udało się go uratować.