10 C
Warszawa
czwartek 28 marca • 2024
Strona głównaSPORTPIŁKA NOŻNAFINAŁ LIGI MISTRZÓW: JUVENTUS TURYN - REAL MADRYT 1:4

FINAŁ LIGI MISTRZÓW: JUVENTUS TURYN – REAL MADRYT 1:4

Real Madryt pokonał Juventus Turyn 4:1 (1:1) w finale Ligi Mistrzów sezonu 2016/2017 rozegranym na Millenium Stadium w Cardiff. Dwie bramki dla Realu strzelił niezawodny Cristiano Ronaldo, a po jednej Marco Asensio i Casemiro, dla Juventusu w pierwszej połowie bramkę zdobył Mario Mandžukić.

Do przerwy w Cardiff był remis 1:1, ale po zmianie stron na boisku rządził już tylko Real, który strzelił trzy gole. Najlepszym piłkarzem spotkania uznany został Cristiano Ronaldo, który także po meczu mógł się cieszyć koroną króla strzelców tegorocznej Ligi Mistrzów. Portugalczyk dzięki dwóm trafieniom zakończył turniej z 12 golami na koncie i na finiszu wyprzedził Lionela Messiego! Był to także dla niego czwarty tytuł Ligi Mistrzów i został pierwszym graczem w historii, który zdobywał gole w trzech finałach.

Real Madryt także zapisał się na kartach historii Ligi Mistrzów jako pierwszy klub, który obronił trofeum wywalczone sezon wcześniej.