26.9 C
Warszawa
piątek 12 lipca • 2024
Strona głównaFILMFilm "Diego Maradona" Asifa Kapadii ze światową premierą na festiwalu filmowym w...

Film „Diego Maradona” Asifa Kapadii ze światową premierą na festiwalu filmowym w Cannes!

Długo wyczekiwany, najnowszy film nagrodzonego Oscarem Asifa Kapadii (reżysera „Amy”) o ikonie futbolu, Diego Maradonie będzie miał swoją światową premierę na 72. Festiwalu Filmowym w Cannes.

Ponad 500 godzin nigdy niepublikowanych nagrań, dziesiątki wywiadów i bohater, który wciąż nie przestaje dostarczać spektakularnego materiału – nic dziwnego, że Asif Kapadia potrzebował czasu, zanim zadecydował o ostatnim cięciu w „Diego Maradonie”, jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów dokumentalnych ostatnich lat. Historia Diego Maradony, celebryty, piłkarza wszech czasów, buntownika, bohatera, oszusta, boga, to opowieść o człowieku, którego charyzma, ambicja i talent wyniosły na sam szczyt, żeby za chwilę zrzucić go z piedestału.

Zobacz również: Pavarotti – premierowy zwiastun filmu! W kinach od 5 lipca

Asif Kapadia, nagrodzony Oscarem reżyser „Amy” oraz równie głośnego filmu o legendzie Formuły 1 Ayrtonie Sennie, z dokumentu biograficznego uczynił sztukę; prawdziwie przejmujące, trzymające w napięciu i poruszające kino. Zrewolucjonizował filmowe opowieści o celebrytach, pieczołowicie odnajdując w materiałach archiwalnych uniwersalne opowieści o ambicji, odwadze, obsesjach, upadkach i fatum talentu. Kapadia przekuwa publiczne światy swoich bohaterów na intymne historie, zza fasady znanych osobistości wydobywa ludzi, z całą ich złożonością, aspiracjami i lękami. Korzystając z niepublikowanych dotąd materiałów z prywatnego archiwum piłkarza, jego przyjaciół i wrogów, Kapadia odkryje prawdziwą historię Diego Maradony.

Zobacz zwiastun filmu „Diego Maradona”:

„Chciałem spróbować zrozumieć tego charyzmatycznego geniusza, pokazać wszystkie strony jego osobowości” – opowiada reżyser. „Podważyć uprzedzenia, dać mojemu bohaterowi możliwość przemówienia własnymi słowami, opowiedzenia o swojej walce o sukces, ale też o destrukcyjnych skutkach sławy i fortuny”.

Festiwal filmowy w Cannes potrwa od 14 do 25 maja 2019 roku.

Zobacz więcej w kategorii: Inne gatunki filmu

Zobacz również

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze