-1.3 C
Warszawa
czwartek 7 grudnia • 2023
Strona głównaSPORTPIŁKA NOŻNAFilip Jagiełło młodzieżowcem lutego PKO Banku Polskiego w LOTTO Ekstraklasie

Filip Jagiełło młodzieżowcem lutego PKO Banku Polskiego w LOTTO Ekstraklasie

Piąta nagroda dla Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego i piąty laureat z piątego klubu! Za luty 2019 roku tytuł zdobył Filip Jagiełło z KGHM Zagłębia Lubin.

To właśnie ten gracz w lutym był najmłodszym strzelcem gola w LOTTO Ekstraklasie. W 22. kolejce ustalił wynik derbów województwa dolnośląskiego z Miedzią Legnica na 3:0. Okazał się zresztą jednym z najlepszych zawodników tego starcia. Trafił po nim nawet do najlepszej jedenastki tamtej serii spotkań. Jego dorobek z minionego miesiąca wzbogaca ogółem także sześć strzałów, w tym trzy celne. Zanotował również 184 podania, z czego 152 dotarły do adresatów, co daje mu skuteczność 82,6%. Wygrał 21 z 55 stoczonych pojedynków (38,2%). Ogółem na boisku w lutym przebywał przez pełne 270 minut gry.

Zobacz również: Młodzieżowiec grudnia PKO Banku Polskiego: Radosław Majecki

Jak dotąd nagrody Piłkarzy Miesięcy PKO Banku Polskiego zgarnęło pięciu różnych zawodników z pięciu klubów: Piasta Gliwice, Pogoni Szczecin, Jagiellonii Białystok, Legii Warszawa oraz KGHM Zagłębia Lubin. Poza Filipem Jagiełłą za luty nominowani byli także Kamil Jóźwiak z Lecha Poznań oraz pierwszy zdobywca tego lauru (za wrzesień) – Patryk Dziczek występujący w Piaście Gliwice. Zawodnik Miedziowych zostanie uhonorowany już w poniedziałek 4 marca podczas starcia swego klubu z aktualnym liderem tabeli – Lechią Gdańsk.

O tytuł ten w każdym miesiącu bieżącego sezonu walczą zawodnicy urodzeni od 1 stycznia 1997 roku. To kryterium wzorowane jest na dacie granicznej obowiązującej na tzw. Liście B z rozgrywek europejskich – Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy UEFA. Drugi warunek dla kandydatów stanowi obywatelstwo polskie. Trójka pretendentów – wraz z laureatem – wybierana jest na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy pozaboiskowej. W lutym pod uwagę brana była forma zaprezentowana w 21., 22. i 23. kolejce.

Filip Jagiełło
Fot. ekstraklasa.org

(źródło: ekstraklasa.org)

Zobacz więcej w kategorii: Piłka nożna

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze