24.6 C
Warszawa
wtorek 23 lipca • 2024
Strona głównaMUZYKAFESTIWAL IMAGINE POLAND DLA MŁODYCH MUZYKÓW. RUSZYŁY ELIMINACJE

FESTIWAL IMAGINE POLAND DLA MŁODYCH MUZYKÓW. RUSZYŁY ELIMINACJE

Festiwal Imagine Poland – pierwsza polska edycja międzynarodowego młodzieżowego konkursu muzycznego – rusza z eliminacjami w poszukiwaniu pasjonatów grania wśród młodych ludzi. Zgłoszenia online zespołów można przesyłać do 8 października poprzez stronę internetową Festiwalu. To wyjątkowa okazja, aby zaprezentować swoją twórczość, ale też poznać realia branży muzycznej. Zwycięzca polskiej edycji będzie mógł reprezentować kraj w Sztokholmie w 2018 roku. Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie JM Poland oraz pomysłodawcy akcji „Grajmy w szkole”.

Festiwal Imagine Poland uruchomił pierwszy etap eliminacji międzynarodowego przeglądu muzycznego dla osób w wieku 13-21 lat, które w swojej twórczości prezentują dowolny styl muzyczny. Każdy artysta lub zespół może przesłać swoją muzykę poprzez stronę Festiwalu, na której znajduje się także regulamin.

Festiwal Imagine był dotąd obecny w 7 krajach na świecie, w tym roku chcemy dotrzeć z tym wydarzeniem do młodzieży z Polski. Wiemy, że wiele młodych osób tworzy muzykę. Chcemy im dać przestrzeń, w której będą mogli zaprezentować pasję i umiejętności grania szerszej widowni. Ci, którzy swoją muzyką porwą publiczność nad Wisłą, będą reprezentować nasz kraj w Sztokholmie, myślę, że to może być niezapomniana przygoda lub nawet pierwszy poważny krok do budowania profesjonalnej kariery na scenie. – mówi Wojciech Walczak, prezes JM Poland oraz jeden z pomysłodawców akcji Grajmy w szkole.

Zapowiedź eliminacji: https://www.facebook.com/ImagineFestivalPoland/videos/1511497952262788/

Jury Festiwalu wybierze spośród nadesłanych zgłoszeń zespoły do regionalnych przesłuchań, które odbędą się w: Rudzie Śląskiej, Wrocławiu i Warszawie. Kolejny etap to koncert finałowy w stolicy. Zwycięzcy otrzymają możliwość reprezentowania Polski podczas międzynarodowego Imagine Festival w Szwecji.

W Polsce wydarzenie jest częścią akcji Grajmy w szkole, która inicjuje i wspiera wszelkie działania związane z aktywnym muzykowaniem w szkołach.

Imagine Festival na świecie

The Imagine Festival jest obecny w 8 krajach: Belgii, Brazylii, Chorwacji, Francji, Rumunii, Hiszpanii, Szwecji oraz Polsce. Jest to przedsięwzięcie międzynarodowego stowarzyszenia JM International, wspierane z programu Komisji Europejskiej Kreatywna Europa oraz BELSPO.

Regionalne przesłuchania w Polsce:

 11.10.2017 – Ruda Śląska – Miejskie Centrum Kultury

https://www.facebook.com/events/170290950210130

12.10.2017 – Wrocław – Radio Wrocław

https://www.facebook.com/events/118526488802288

14.10.2017 – Warszawa – Służewski Dom Kultury

https://www.facebook.com/events/744816198976365

Organizatorem Imagine Festival jest istniejące od 75 lat i obecne w 47 krajach największe stowarzyszenie zajmujące się muzyką dzieci i młodzieży – JM International. W Polsce Organizatorem jest JM Poland, oficjalna sekcja JMI oraz pomysłodawcy akcji „Grajmy w szkole”.

Strona internetowa Imagine Festival:

http://poland.imaginefestival.net

http://www.imaginefestival.net

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze