-5.9 C
Warszawa
czwartek 30 listopada • 2023
Strona głównaBIZNESERES Soft laureatem najciekawszego startupu świata bezgotówkowego ostatnich 12 miesięcy podczas Gali...

ERES Soft laureatem najciekawszego startupu świata bezgotówkowego ostatnich 12 miesięcy podczas Gali eDukaty na XI Cashless Congress Digital Era !

30 maja podczas XI Cashless Congress Digital Era odbyło się rozdanie nagród eDukaty 2023. W kategorii najciekawszego startupu świata bezgotówkowego ostatnich 12 miesięcy laureatem został ERES Soft od trzech lat przygotowujący kasę rejestrującą mającą postać oprogramowania. Skąd jednak kasa fiskalna w świecie bezgotówkowym? Głównym celem ERES Softu jest przekonanie do współpracy i zintegrowanie ze sobą jak największej ilości acquirerów płatności bezgotówkowych – niemal wszyscy przygotowują bądź już wprowadzili na rynek terminale płatnicze działające pod systemem Android co sprawia, że mogą być one kompatybilne z rozwiązaniem tworzonym przez ERES Soft.
„Tylko działając razem, edukując rynek w zakresie nowych możliwości i rozwiązań, integrując swoje systemy i przekonując do poszerzenia listy branż mogących korzystać z kasy softwareowej możemy osiągnąć sukces całą branżą. A sukcesem będzie upowszechnienie idei stosowania jednego urządzenia jako kasy fiskalnej i terminala płatniczego. Chodzi nie tylko o niższe koszty, ale także o ergonomię użytkowania” – mówił Maciej Kozioł, Head of Strategy i współzałożyciel ERES Softu podczas prezentacji w ramach konkursu #4startups na tegorocznym Cashless Congress – „Obecnie detaliści nie zdają sobie sprawy, że może istnieć inna droga niż kupno kasy fiskalnej od jednego producenta a terminala płatniczego od zupełnie innej firmy. To my jako rynek musimy wyjść z inicjatywą do użytkowników – przeciętny przedsiębiorca ma znacznie ważniejsze zmartwienia, niż poszukiwanie idealnego systemu fiskalno-płatniczego”.
ERES SBCR (Software-Based Cash Register) to kasa wirtualna o zastosowaniu ogólnym, która od sierpnia zeszłego roku jest w procesie uzyskiwania decyzji Głównego Urzędu Miar, zwanej potocznie homologacją. „Staramy się odchodzić od określenia 'Kasa Wirtualna’, które moim zdaniem jest pejoratywne. Kasa w postaci oprogramowania, czy jak wolimy mówić kasa software’owa to tak samo prawdziwa kasa fiskalna jak tradycyjne urządzenia. O ile jest zainstalowana na urządzeniu spełniającym odpowiednie standardy jest równie bezpieczna – łączy się bowiem tak samo jak tradycyjne kasy z serwerami Ministerstwa Finansów przesyłając do nich niezbędne informacje”. Firma przygotowuje
także kasy software’owe o zastosowaniu specjalnym (przewóz osób, kasa biletowa, kasa do myjni samoobsługowych). Chce dystrybuować swoje oprogramowanie na przykład na bezpiecznych urządzeniach terminalowych SUNMI, posiadających aktualne certyfikacje PCI.
ERES Soft wchodzi na rynek fiskalny z nowymi pomysłami, które mają na celu m.in. zjednanie rynku płatniczego w Polsce i szeroko pojętej współpracy wszystkich podmiotów.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze