16.7 C
Warszawa
czwartek 23 maja • 2024
Strona głównaTECHNIKAGADŻETYEDIMAX GS-5424PLC - INTELIGENTNY SWITCH

EDIMAX GS-5424PLC – INTELIGENTNY SWITCH

Edimax GS-5424PLC to 24-portowy przełącznik, który jest idealnym rozwiązaniem do zwiększenia odległości/prędkości połączenia z serwerem sieciowym i siecią szkieletową.

Zgodny ze standardami Gigabit Ethernet IEEE802.3/802.3u/802.3ab/802.3z, GS-5424PLC posiada 24 porty Gigabit Ethernet do szybkiego transferu dużych plików i 4 gniazda SFP dla dalekosiężnych światłowodowych połączeń Gigabit Ethernet.

802.3at PoE z funkcją automatycznego wykrywania i ochrony przed prądem zwrotnym

GS-5424PLC wyposażony jest w gigabitowe porty PoE+ w standardzie IEEE 802.3at Power over Ethernet (PoE+), które dostarczają do 30W energii elektrycznej na port, dzięki czemu może dostarczyć łączną moc 450W do zasilania dowolnego urządzenia zasilanego w standardzie 802.3at lub 802.3af. Za sprawą wykrywania PoE, GS-5424PLC może sprawdzić, czy podłączone urządzenie jest zgodne z IEEE 802.3at lub 802.3af. Jeśli urządzenie PoE nie zostanie wykryte, przesyłane będą tylko dane sieciowe. Co więcej, dzięki ochronie zasilania zwrotnego PoE np. z pasywnych wtryskiwaczy PoE, GS-5424PLC jest w stanie uniknąć uszkodzenia portów PoE.

Zobacz również: Tenda PH6 – gigabitowy adapter Powerline z gniazdem zasilania

PoE dla łatwej instalacji i lepszej efektywności kosztowej

Technologia Power over Ethernet umożliwia przesyłanie przez sieć Ethernet zarówno danych, jak i zasilania, co eliminuje konieczność instalowania kabli, stosowania przedłużaczy i gniazd elektrycznych na ścianach i suficie. GS-5424PLC może skutecznie obniżyć koszty instalacji i uprościć proces wdrażania. GS-5424PLC może być używany z różnymi produktami PoE, takimi jak punkty dostępowe, kamery IP lub urządzenia VoIP i jest skutecznym rozwiązaniem dla środowisk sieciowych, w których dostęp do gniazd zasilania jest utrudniony.

PoE Powered Device Alive Check

Wyposażony w funkcję PoE Powered Device Alive Check, przełącznik może być skonfigurowany do monitorowania statusu w czasie rzeczywistym podłączonych zasilanych urządzeń poprzez akcję ping (wysyłanie pakietów sprawdzania aktywności). Jeśli urządzenie nie odpowiada, przełącznik PoE GS-5424PLC zrestartuje je, co zwiększy niezawodność sieci i zmniejszy obciążenie administratora.

Rozszerzanie PoE na duże odległości do 200 metrów

Tryb dalekiego zasięgu rozszerza dystans ma jaki może zostać przesłane zasilanie i dane do 200 metrów, podczas gdy w większość przełączniki Ethernetowe mają ograniczenie odległości do 100 metrów. Tryb dalekiego zasięgu działa w trybie per-port w standardzie pełnego dupleksu z prędkością 10 Mb/s, co jest idealne dla urządzeń takich jak kamery IP, telefony IP i urządzenia IoT z obsługą PoE w odległych lokalizacjach.

Podwójne oprogramowanie

Funkcja podwójnego oprogramowania pozwala przełącznikom posiadać dwa oprogramowania sprzętowe w pamięci. Można określić jedno z tych oprogramowań układowego jako aktywne, a drugie oprogramowanie jako kopię zapasową. Jeśli aktywne oprogramowanie układowe napotyka na problemy, można aktywować oprogramowanie układowe kopii zapasowej od razu, aby skrócić czas przestoju.

Voice VLAN

Voice VLAN jest specjalną funkcją przełącznika GS-5424PLC, który pozwala administratorowi sieci łatwo priorytetyzować ruch głosowy IP z telefonu IP przez port dostępu przełącznika w celu ulepszenia usługi VoIP. Voice VLAN zapewnia również QoS na VoIP, zapewniając, że jakość dźwięku telefonu IP nie pogarsza się, gdy ruch głosowy IP jest wysyłany nierównomiernie.

Śledzenie DHCP (DHCP Snooping)

Funkcja zabezpieczenia sieci polegająca na śledzeniu DHCP umożliwia zapobieganie złośliwemu lub zniekształconemu ruchowi DHCP lub ograniczanie zagrożeń bezpieczeństwa ze strony niezaufanych serwerów DHCP. Funkcja monitoruje komunikaty DHCP otrzymane od niezaufanych urządzeń podłączonych do przełącznika w sieci i chroni integralność zaufanego serwera DHCP i jego operacji.

Inteligentne narzędzia zwiększające wydajność i bezpieczeństwo sieci

Przełącznik wyposażony jest w inteligentne i proste narzędzia do monitorowania sieci, które pozwalają zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo sieci. Funkcje zarządzania interfejsem sieciowym obejmują kontrolę przepustowości QoS (Quality of Service) dla lepszej kontroli ruchu, VLAN (Virtual LAN) dla zwiększenia bezpieczeństwa sieci i multiemisji, IGMP snooping v1/v2/v3 dla aplikacji strumieniowych. Aby zapewnić szybką i łatwą konfigurację, zarządzanie przez Internet integruje zaawansowane funkcje zarządzania i bezpieczeństwa list kontroli dostępu (ACL), CoS, STP, IPv4/IPv6, Port trunk, IGMP v1/v2/v3 Snooping i Mirror.

edimax
schemat

Zobacz więcej w kategorii: Gadżety

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze