19.9 C
Warszawa
czwartek 13 czerwca • 2024
Strona głównaMOTODZIESIĘĆ ZELEKTRYFIKOWANYCH MODELI ŠKODY DO 2025 ROKU

DZIESIĘĆ ZELEKTRYFIKOWANYCH MODELI ŠKODY DO 2025 ROKU

Škoda jest w pełni gotowa do wkroczenia w erę elektromobilności w motoryzacji. Już w przyszłym roku marka wprowadzi na rynek swoją pierwszą hybrydę typu plug-in oraz pierwszy w pełni elektryczny samochód. W roku 2025 w oferować będzie już dziesięć modeli o zelektryfikowanym napędzie.

Jesteśmy świadkami największej rewolucji w ponad stuletnich dziejach przemysłu samochodowego. Tuż za rogiem czeka era, w której dominującą rolę odgrywać będą digitalizacja, usługi online czy carsharing. Elektromobilność nie została wymieniona w tym gronie, ponieważ rewolucja dyktowana transformacją na elektryczne układy napędowe już trwa. Już wkrótce każdy będzie mógł zasiąść za kierownicą elektrycznej Škody. W przyszłym roku gamę marki wzbogaci wspomagany energią elektryczną model Superb z napędem hybrydowym typu plug-in oraz pierwszy w pełni elektryczny samochód w historii Škody, model eCitigo.

Zobacz także: Škoda Auto odnotowała rekordowy kwartał

Prawdziwie rewolucyjny dla Škody będzie rok 2020, gdy na rynek zostanie wprowadzona produkcyjna wersja koncepcyjnego crossovera Vision E. Będzie to pierwszy elektryczny samochód Škody zaprojektowany na platformie MEB, opracowanej specjalnie dla samochodów z napędem elektrycznym.

Škoda Vision E to zaprezentowane w 2017 roku studium koncepcyjne SUV-a z w pełni elektrycznym napędem na cztery koła o mocy 306 KM. Produkcyjna wersja tego modelu, podobnie jak zapowiadający go prototyp, oferować będzie maksymalny zasięg akumulatorów wynoszący nawet 500 km.

Strategia 2025: 10 zelektryfikowanych modeli Škody

Do roku 2025 gama modelowa Škody będzie liczyła aż dziesięć zelektryfikowanych modeli w różnych segmentach. Sześć z nich będzie posiadało napęd czysto elektryczny, pozostałe będą hybrydami oraz hybrydami typu plug-in (z możliwością ładowania akumulatorów z gniazdka). Równolegle będzie kontynuowany rozwój wydajnych jednostek spalinowych.

Jednym z przykładów przemyślanych innowacji Škody jest hybryda wykorzystująca jednostkę zasilaną gazem ziemnym oraz elektryczny moduł napędowy zamontowany na tylnej osi. Dokładnie takie rozwiązanie zostało zademonstrowane w koncepcyjnym modelu Vision X, najnowszym studium hybrydowego crossovera Škody.

Rozwój nowych technologii napędowych jest jednym z kluczowych celów realizowanych przez Škodę w ramach Strategii 20825. Może być on osiągnięty wyłącznie dzięki bardzo dużej skali inwestycji marki w obszarze badawczo-rozwojowym. „Do roku 2022 zainwestujemy dwa miliardy euro w elektromobilność. Ta strategia zmieni oblicze naszej oferty. To największy program inwestycyjny w dziejach Škody” – opowiada Dyrektor Generalny marki Škoda Bernhard Maier.

Zobacz więcej w kategorii: Moto

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze