18.5 C
Warszawa
sobota 18 maja • 2024
Strona głównaPODRÓŻEDRUGA EDYCJA SRI LANKA ROAD SHOW 2018 ZA NAMI

DRUGA EDYCJA SRI LANKA ROAD SHOW 2018 ZA NAMI

W dniach 14-17 maja 2018 roku w Warszawie, Krakowie i Budapeszcie, odbyły się spotkania lokalnych przedstawicieli branży turystycznej z lankijskimi touroperatorami, w ramach Sri Lanka Road Shows 2018. Wydarzenie zostało zainicjowane przez Biuro Promocji Turystyki Sri Lanki (SLTPB) i miało na celu wzmocnienie dotychczasowej współpracy w zakresie działań turystycznych oraz nawiązanie nowych kontaktów biznesowych pomiędzy krajami.

Forum biznesowe Sri Lanki – Road Show 2018, jest częścią wschodnioeuropejskiej akcji zorganizowanej przez SLTPB. Pierwsze spotkania odbyły się 14 maja w Warszawie i 15 maja w Krakowie, gromadząc łącznie ponad 100 przedstawicieli polskich biur podróży, którzy mieli okazję porozmawiać z liczną reprezentacja lankijskiej branży turystycznej w trakcie sesji B2B.

– Celem spotkań jest nawiązanie dialogu, omówienie możliwości współpracy oraz szans na zwiększenie wymiany turystycznej między naszymi krajami. Ogromnie doceniam obecność przedstawicieli zarówno ze strony Polski, jak i Sri Lanki. Dzięki dzisiejszym spotkaniom, pragniemy nie tylko nawiązać nowe relacje biznesowe, ale również zidentyfikować potrzeby turystów z Polski, aby w jak najlepszy sposób dopasować nasza ofertę do ich oczekiwań. Dla mnie jako ambasadora Sri Lanki w Polsce priorytetem jest poszerzanie świadomości, czym jest Sri Lanka i zaprezentowanie jej jako fascynującego kraju z niezliczonymi atrakcjami i dużym potencjałem inwestycyjnym – mówił Tissa Wijerathne, Ambasador Sri Lanki w Polsce w trakcie oficjalnego wystąpienia. Głos zabrała również Madubhani Perera, dyrektor marketingu z Biura Promocji Turystycznej Sri Lanki, omawiając największe atrakcje wyspy, a tym samym podkreślając ogromną różnorodność jej oferty turystycznej.

Shirani Herath i Madubhani Perera
Shirani Herath i Madubhani Perera / fot. mat. prasowy

Zobacz także: 6 zasad tanich wakacji. Jak płacić na zagranicznych wycieczkach?

– Sri Lanka to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie –od wysokich gór, poprzez plantacje herbaty, do palmowych dżungli i przepięknych plaż. Miłośnicy dzikiej przyrody, spotkają tu ogromną różnorodność gatunków fauny i flory, a fascynaci historii i zabytków, na każdym kroku odkryją ślady naszego ponad 2 550-letniego dziedzictwa kulturowego – mówiła Madubhani Perera. Jednak to nie wszystko.Sri Lanka to również doskonałe miejsce dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek.Mamy znakomite warunki do uprawiania trekingu, raftingu, surfingu, paraglidingu, lotów balonami, jeżdżenia w górach na rowerach i gry w golfa. Wszystkie te elementy sprawiają, że bardzo zależy nam na zbudowaniu wizerunku Sri Lanki jako celu podróży, a rynek Europy Środkowej staje się dla nas w tym zakresie bardzo istotny – dodała.

Europa Wschodnia, to rosnący rynek dla Sri Lanki. W 2017 roku wyspę odwiedziło ponad 15 000 turystów z Polski, a od stycznia 2018 do kwietnia liczba ta wyniosła już 9 288. Sądząc po zainteresowaniu polskich touroperatorów, którzy pojawili się w Warszawie i Krakowie ruch ten z roku na rok ma szansę rosnąć.

Zobacz więcej w kategorii: Podróże

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze