-5.9 C
Warszawa
czwartek 30 listopada • 2023
Strona głównaMUZYKADrag Queen w nowym teledysku Rebeki "Elesi"

Drag Queen w nowym teledysku Rebeki „Elesi”

Elesi to trzeci singiel Rebeki z najnowszego albumu „Post Dreams”, który swoją premierę miał 12 lutego 2019 roku.

„Elesi” to kolejny singiel promujący Post Dreams – trzeci album duetu Rebeka, tworzonego przez Iwonę Skwarek i Bartosza Szczęsnego. Teledysk do utworu wymyśliła i wyreżyserowała Iwona Skwarek. „”Elesi” to historia początku i końca miłości zawarta w jednej piosence. Wyobraziłam sobie taki stan, kiedy człowiek stara się za wszelką cenę, by wszystko było ok, ale nie umknie przed tym, że ma złamane serce, stąd właśnie tekst „lustereczko powiedz przecie, czemu straciłam apetyt?”. Sam numer powstał bardzo szybko, Bartek skomponował bas i bit w jeden dzień, ja przyjechałam do studia w czasie, kiedy był na obiedzie, dograłam klawisze i wokal. Bartek, kiedy wrócił miał zamiar wykasować projekt, jednak po usłyszeniu melodii i syntezatorów stwierdził, że jest naprawdę nieźle i doczekaliśmy się niezwykłego bangera koncertowego” – mówi Iwona Skwarek.

Zobacz również: U Gonna Love It – nowy singiel zespołu Plastic

Bartek Szczęsny zdradził, że ostateczna wersja powstawała bardzo długo: „3 razy podchodziłem do miksu, a jako ciekawostkę mogę podać, że finalny bas powstawał ponad 3 tygodnie (aby złapać odpowiednie brzmienie w nagraniu)”.

W teledysku widać wpływ Iwony, która w kulturze Drag zakochała się dzięki reality show „RuPaul’s Drag Race”. „Zainspirowana programem wybrałam się na niesamowite wydarzenie w poznańskim Pawilonie, zwane „Mini Vouge Ball”, gdzie na żywo zobaczyłam występy polskich Drag Queens Loli Eyeonyou Potocki, V___rony oraz taniec Vouge. To wtedy wpadłam na pomysł, by to piosenka Rebeki została „zlipsyncowana” przez Drag Queen otoczoną tancerzami. Na grupę Kiki House Of Army, która organizowała ten bal, trafiłam przypadkowo w poznańskim klubie Pies. Postanowiłam wykorzystać los, podeszłam, zagadałam i wszystko zaczęło się toczyć” – powiedziała Iwona.

Zdjęcia do „Elesi” zrobiła Barbara Kaja Kaniewska, z którą duet miał przyjemność pracować przy okładce „Post Dreams”. To właśnie Basia zachęciła Iwonę do wyreżyserowania tego klipu.

Zobacz więcej w kategorii: Muzyka pop/dance

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze