Jak dobrać i nosić marynarkę?

Jak dobrać i nosić marynarkę?

- Kategoria: MODA
3057
0
marynarkiFot. Leszek Bosak / leszekbosak.com

Zrobiło się trochę chłodniej i trzeba zacząć myśleć o wierzchnich okryciach. Jeżeli chcesz wyglądać elegancko to pomyśl o marynarce. Zobaczcie jak marynarka jest w stanie odmienić faceta.

Jak pisze Grzegorz Czepułkowski na swoim blogu Mrmature: – Marynarki to element garderoby, który odpowiednio dobrany do spodni sprawia, że jesteśmy bardziej eleganccy. Przy doborze marynarki do spodni musisz zwrócić uwagę nie tylko na fason marynarki, ale przede wszystkim na rodzaj materiału z którego została uszyta, a także na kolor i wzór. Nieodpowiednie dobranie zestawu spodni, koszuli i marynarki sprawi, że otoczenie zamiast zachwycać się twoją marynarką, będzie niepochlebnie komentować twój gust.

Zobacz również: Garnitur i motocykl. Zobacz połączenie legendarnego motocykla ze współczesnym biznesmenem

Odradzałbym zakładanie marynarki od eleganckiego garnituru do spodni jeansowych. Do takich spodni polecałbym raczej marynarki mniej formalne jak balzery. Inny krój, grubość splotu materiału czy wzór. Takie zestawiania pasują do siebie. Wielokrotnie widziałem jak mężczyźni ubierają marynarki od garnituru do jeansów. Uwierzcie mi, że jakbyście to zobaczyli to wiedzielibyście dlaczego nie polecam tego typu rozwiązań. Do eleganckich marynarek bardziej pasują spodnie typu chino, czy spodnie od innych waszych garniturów. Osobiście polecam mieszanie garniturów. Oczywiście takie sety są mniej formalne, ale bardzo eleganckie. Pomyślcie o tym ponieważ niektóre garnitury np w kratę czy paski w całości są zbyt ekstrawaganckie na niektóre okoliczności, a w zestawieniu z gładkimi spodniami marynarka w kratę czy prążki wygląda fantastycznie. Na zdjęciach poniżej zobaczycie moje propozycje łączenia spodni materiałowych z marynarkami. Ciekaw jestem czy wam się spodobają”.

Więcej na ten temat możecie zobaczyć pod linkiem: http://mrmature.pl/marynarki-i-spodnie/.

marynarki1
Fot. Leszek Bosak / leszekbosak.com

Zobacz więcej w kategorii: Moda

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZOBACZ RÓWNIEŻ

All in one – kompleksowa regeneracja

Cera zmęczona po lecie? Wymaga intensywnej regeneracji? Postaw