8 C
Warszawa
środa 24 kwietnia • 2024
Strona głównaBIZNESDigital Transformation, czyli FinTech & InsurTech Digital Congress 2019

Digital Transformation, czyli FinTech & InsurTech Digital Congress 2019

Tym razem FinTech & InsurTech Digital Congress rozpocznie się od zwrócenia uwagi na digital transformację, która dzieje się na naszych oczach i której nie można pominąć, myśląc o rozwoju swojego biznesu. Jeśli nie chce się zostać w tyle, trzeba być na bieżąco i 9-10 maja 2019 r. odwiedzić Arche Hotel Krakowska w Warszawie.

Go Global, to hasło, które już od kilku edycji przyświeca agendzie FinTech & InsurTech Digital Congress. Wezwanie to sprawia, że wydarzenie w każdym sezonie stanowi idealną platformę wymiany idei i doświadczeń. Ścierają się tutaj polskie realia z doświadczeniami zagranicznych wielkich graczy. Wysłuchanie inspirujących use case’ów, merytorycznych prezentacji i skłaniających do myślenia debat, to wartość, którą zawsze otrzymują uczestnicy tego kongresu.

Wpływ transformacji a fintechy

Co pokazały globalne badania McKinsey Digital, kultura organizacyjna jest wskazywana na pierwszym miejscu jako przeszkoda dla skutecznej digitalnej transformacji. Temat ten stwarza wiele nowych przestrzeni do dyskusji, takich jak zmiana myślenia o innowacjach, czy umiejętnego podejścia do postępu. Temat wpływu transformacji na pracowników i całą gospodarkę, będzie jednym z pierwszych tematów poruszonych podczas FinTech Digital Congress. Jeden z paneli kongresu zostanie poświęcony kwestii dostępu, zarządzania i dysponowania danymi. Hasła, takie jak open banking, open insurance, open platform z pewnością staną się podstawą do dalszej wymiany opinii na temat spojrzenia na bank jako ekosystemu usług w kontekście Polski i rynków zagranicznych. Wydarzenie poruszy najbardziej bieżące, ważne dla sektora kwestie, m.in. problem cyberbezpieczeństwa w zakresie rozwiązań mobilnych i innowacji. Uczestnicy z pewnością będą mogli zaczerpnąć wiedzę od najlepszych. Przewidziane są wystąpienia ekspertów z krajów, które są pionierami wdrażania innowacyjnych technologii do sektora finansowego.

Zobacz również: 17. edycja Banking Forum oraz 13. edycja Insurance Forum

Bieżące pytania dotyczące rozwoju Insurtechów

Problem start-upów na rynku polskim to kwestia, która musi pojawić się podczas InsurTech Digital Congress. Ponad 25% polskich start-upów nie przeżywa pierwszego roku działalności, a 40% upada przed upływem dwóch lat. Obecny stan rzeczy wynika z brakujących narzędzi do rozwoju insurtechów, a także trudności w pozyskiwaniu finansowania wynikających z regulacji. Jednak jak wskazuje tytuł jednej z debat: “Insurtech potrzebny od zaraz”, w Polsce posiadamy duże zapotrzebowanie na technologie. Podczas kongresu prelegenci zastanowią się czy Polska ma szansę być drugim Izraelem pod względem innowacyjności i jak rodzime insurtechy mogą sprzedać swój pomysł i wejść na rynki zagraniczne. Ważne w kontekście rozwijającej się digitalizacji są kwestie cyberzagrożeń jakie niesie za sobą postęp i rozwój cyfryzacji. Podczas osobnego bloku poświęconemu temu bieżącemu problemowi, eksperci zastanowią się jak chronić przed wyciekiem danych siebie, klientów i poufne dane firmy. Jednak Big Data to też duży potencjał. Odpowiedź na pytanie, jak umiejętnie korzystać z otaczających nas danych i wszechobecnej digitalizacji, stanowi potencjał do ciekawej, merytorycznej dyskusji.

Zwieńczeniem pierwszego dnia FinTech & InsurTech Digital Congress będzie Wielka Gala FinTech & InsurTech Night. Podczas jej trwania nagradzani są laureaci konkursu  FinTech & InsurTech Awards w następujących 6 kategoriach:

  • FinTech Award
  • InsurTech Award
  • Blockchain Technology Award
  • Best Lending Solution
  • Best Payment Solution
  • Start-up Award

Ostatnia edycja FinTech & InsurTech Digital Congress okazała się dużym sukcesem. Dzięki praktycznym rozwiązaniom przedstawionym przez pionierów branży fintech i insurtech z 13 krajów, wydarzenie pokazało jak funkcjonować w niezwykle konkurencyjnym i nieprzewidywalnym środowisku rynku globalnego. Merytoryczna agenda, ponad 100 najwybitniejszych ekspertów w roli prelegentów i networking z kluczowymi przedstawicielami obu branż, przyciągnęło prawie 600 uczestników w ramach dwóch dni kongresu. – Podczas Kongresu FinTech & InsurTech Digital Congress spotykają się różne grupy: bankowcy, przedstawiciele firm pożyczkowych, przedstawiciele regulatora, administracji państwowej oraz oczywiście fintechy. Jest to świetne miejsce do tego, aby te wszystkie środowiska mogły posłuchać siebie nawzajem, lepiej się rozumieć i współpracować, bo tego nam w Polsce potrzeba. – podsumował Krzysztof Domarecki, Twórca Fidiasz EVC, założyciel Grupy Selena.

Kongres realizowany jest w ramach działalności grupy MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe w Polsce dedykowane specjalistom, kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm.

Wszelkie informacje na temat FinTech & InsurTech Digital Congress można znaleźć za pośrednictwem oficjalnej strony kongresu: www.fintechdigitalcongress.pl oraz profili społecznościowych na portalach Facebook, Twitter oraz LinkedIn.

Zobacz więcej w kategorii: Biznes

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze