21.3 C
Warszawa
piątek 14 czerwca • 2024
Strona głównaMUZYKAINNE GATUNKI MUZYKIDIANA DAMRAU - GRAND OPERA. MAJ MIESIĄCEM DIANY!

DIANA DAMRAU – GRAND OPERA. MAJ MIESIĄCEM DIANY!

Już dziś 5 maja premiera najnowszego albumu Diany Damrau – Grand Opera (2CD)! A to nie koniec dobrych wieści – już 24 maja odbędzie się koncert niemieckiej sopranistki w prestiżowym Centrum Kongresowym ICE Kraków!

Diana Damrau to z pewnością jedna z najbardziej rozchwytywanych sopranistek świata. Jednocześnie jest prawdopodobnie tą najbardziej znaną wśród… kibiców piłki nożnej. A to dzięki samemu Placido Domingo, który zaprosił artystkę do wspólnego wykonania kultowego We Are The Champions na stadionowym koncercie poprzedzającym Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2006.

Obszerny repertuar śpiewaczki obejmuje utwory zarówno na sopran liryczny, jak i koloraturowy, śpiewa tytułowe role w operach takich jak: Łucja z Lammermooru G.Donizettiego (La Scala, Bavarian State Opera, Metropolitan Opera, Royal Opera House), Manon  J.Masseneta (Vienna State Opera, Metropolitan Opera) i La traviata G.Verdiego (La Scala, Metropolitan Opera, Royal Opera House, Opera National de Paris, i Bavarian State Opéra) czy Czarodziejski flet W.A.Mozarta (Metropolitan Opera, Salzburg Festival, Vienna State Opera, Royal Opera House). Ma podpisany ekskluzywny kontrakt z wytwórnią Erato. Zjawiskowa Diana Damrau, w towarzystwie francuskiego bas-barytonu Nicolasa Testé oraz wybitnej orkiestry Prague Philharmonia pod batutą dyrektora Opery w Dallas Emmanuela Villaume’a zaśpiewa 24 maja w ICE Kraków.

Diana Damrau znana jest z wyjątkowych interpretacji zarówno dzieł Mozarta, Verdiego i Straussa, jak i XIX-wiecznych utworów kompozytorów francuskich. Jej wykonania spotkały się z pozytywnymi recenzjami m.in. w prestiżowym The New York Observer. Pomysł wydania albumu z utworami Meyerbeera (w tym dwoma mającymi swoje światowe premiery fonograficzne) był bliski sercu Diany Damrau już dziesięć lat temu, gdy zaczęła nagrywać dla wytwórni. Jako studentka była zafascynowana muzyką kompozytora i wtedy też po raz pierwszy została zaproszona do wykonania jego kantaty Gli Amori di Teolinda. „Dosłownie zanurzyłam się w świecie Meyerbeera – wyjaśnia – Byłam bardzo podekscytowana (…) jego wspaniałą muzyką!”

Diana Damrau nagrywa piękną muzykę Meyerbeera: Grand Opera (Les Huguenots, „Ô beau pays de la Touraine”):
Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze