21.5 C
Warszawa
sobota 22 czerwca • 2024
Strona głównaSPORTPIŁKA NOŻNAHISTORYCZNY MOMENT, DARIUSZ MARZEC WYBRANY DO ZARZĄDU EPFL

HISTORYCZNY MOMENT, DARIUSZ MARZEC WYBRANY DO ZARZĄDU EPFL

Dariusz Marzec jako pierwszy w historii Polak oraz przedstawiciel Ekstraklasy został wybrany do Zarządu EPFL – Europejskiego Stowarzyszenia Lig Zawodowych. W Zarządzie będzie zasiadał obok przedstawicieli między innymi niemieckiej Bundesligi, angielskiej Premier League, hiszpańskiej La Liga czy holenderskiej Eredivisie.

„Ten wybór traktuję jako wyróżnienie dla całej spółki Ekstraklasa SA jako organizacji zarządzającej profesjonalną ligą piłkarską. Nasze wieloletnie działania na rzecz profesjonalizacji piłki nożnej w Polsce zostały docenione na europejskim forum. To ważne, że głos mniejszych lig – takich jak Ekstraklasa – jest dostrzegany, zwłaszcza w okresie, kiedy będą zapadały najważniejsze decyzje dotyczące między innymi formatu europejskich rozgrywek. To także szansa, żeby podzielić się naszym doświadczeniem z innymi rozwijającymi się ligami” – powiedział tuż po wyborze nowy członek Zarządu EPFL, Dariusz Marzec.

Ekstraklasa SA jest członkiem EPFL od 2007 roku. Dyrektor Logistyki Rozgrywek Marcin Stefański przez wiele lat zasiadał w Komisji ds. Piłkarskich EPFL, natomiast wiceprezes Ekstraklasy SA Marcin Animucki w Komisji ds. Prawnych i Regulacyjnych EPFL.

EPFL to Stowarzyszenia Europejskich Lig Zawodowych, którego członkami jest ponad 30 lig z całego kontynentu. Nadrzędnym celem EPFL jest współpraca pomiędzy ligami zawodowymi w Europie oraz wzmocnienie pozycji klubów w światowych strukturach. EPFL przedstawia także wspólne stanowisko swoich członków w relacjach z takimi organizacjami jak: FIFA i UEFA, a także z władzami Unii Europejskiej. Dodatkowo w sferze działań EPFL znajdują się takie kwestie jak: przygotowanie i konsultacje projektów kalendarza rozgrywek europejskich UEFA, międzynarodowego terminarza FIFA, przepisy transferowe lub dotyczące pozycji agentów zawodników.

Kadencja nowego Zarządu będzie obowiązywała do 2020 roku.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze