21.3 C
Warszawa
piątek 14 czerwca • 2024
Strona głównaMUZYKADANNY OCEAN - ME REHÚSO PODBIJA POLSKIE SOCIAL MEDIA!

DANNY OCEAN – ME REHÚSO PODBIJA POLSKIE SOCIAL MEDIA!

Urodzony w stolicy Wenezueli, Caracas, Danny Ocean jest piosenkarzem i kompozytorem, który sporą część życia spędził na położonej na Karaibach Wyspie Saint Vincent należącej do dość egzotycznego dla nas państwa Saint Vincent i Grenadyna. Mieszkał też w Namibii południowo-zachodniej części Afryki. Bez trudu śpiewa po hiszpańsku i angielsku.

Maturę zrobił z grafiki komputerowej, a potem zdecydował, że sytuacja polityczna, gospodarcza i społeczna w Wenezueli jest na tyle zła, że musi opuścić ojczyznę. Danny wybrał najpierw Miami. W ojczyźnie zostawił ukochaną. Związek na odległość nie przetrwał próby czasu. Jego rozpad stał się inspiracją do napisania wielkiego przeboju „Me Rehuso”.

Utwór wkrótce potem zagościł na wielu playlistach w serwisach streamingowych. Identyfikują się z nim miliony rówieśników Danny’ego i nawet młodzi użytkownicy social mediów w Polsce okazują się mało odporni na utwór o najpopularniejszej tematyce świata.

Do dziś „Me Rehuso” odtworzono w streamingu ponad 160 mln razy. Kompozycja znalazła się też w Top 5 notowań w 11 krajach hiszpańsko-języcznych. Jest też pierwszą niezależną produkcją latynoamerykańską, która wywalczyła miejsce w światowym notowaniu Spotify Top 50. Na tej platformie Danny’ego Oceana słucha miesięcznie ponad 10 mln userów.

Kanał youtube’owy Danny’ego odwiedzono do dziś ponad 140 mln razy.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze