15.1 C
Warszawa
niedziela 1 października • 2023
Strona głównaFILMDRAMAT • OBYCZAJOWYCZWARTA WŁADZA, TO JEDEN Z NAJBARDZIEJ WYCZEKIWANYCH FILMÓW ROKU. ZOBACZ NOWY ZWIASTUN!

CZWARTA WŁADZA, TO JEDEN Z NAJBARDZIEJ WYCZEKIWANYCH FILMÓW ROKU. ZOBACZ NOWY ZWIASTUN!

Nominowana aż do 6 Złotych Globów „Czwarta władza”, to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów roku. Przypominamy, że najnowsze dzieło Spielberga powalczy o statuetki w kategoriach: najlepszy film dramatyczny, reżyseria (Steven Spielberg), scenariusz (Liz Hannah, Josh Singer), aktor w filmie dramatycznym (Tom Hanks), aktorka w filmie dramatycznym (Meryl Streep) oraz muzyka filmowa (John Williams).

Thriller o dziennikarzach „Washington Post” dążących do ujawnienia ukrywanych przez kilkadziesiąt lat wstrząsających rządowych tajemnic, już teraz zbiera pozytywne recenzje od światowych krytyków: „Czwarta władza działa na wielu płaszczyznach. Od polemicznej opowieści, lekko aluzyjnej a zarazem „ku przestrodze”, po niezwykle zabawną historię ukazującą żar pracy w gazecie.” – Ann Hornaday, Washington Post. „Nie ma nic bardziej obiecującego dla kinomana jak najnowsza produkcja Stevena Spielberga. Mistrzowska obsada, znakomity temat, świetna reżyseria.” – Anthony Lane, New Yorker. „To niesamowita radość zobaczyć jak tak wielkie gwiazdy, jak Streep i Hanks grają razem na wielkim ekranie. Są świetni.” -David Edelstein, New York Magazine.

Zobacz najnowszy polski zwiastun filmu:

Laureaci Oscarów Meryl Streep i Tom Hanks w osnutym na faktach filmie zdobywcy dwóch Nagród Akademii, jednego z najznakomitszych współczesnych reżyserów Stevena Spielberga. Opowieść o najsłynniejszym śledztwie w dziejach dziennikarstwa, które zmieniło oblicze nie tylko tego zawodu, ale także całego świata, doprowadzając do ujawnienia najgłębiej skrywanych sekretów władz Stanów Zjednoczonych. Dwoje wydawców dziennika „The Washington Post” Katherine Graham (Meryl Streep) i Ben Bradlee (Tom Hanks) staje na czele bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez cztery dekady ukrywanych przez najwyższe władze USA.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze