16.7 C
Warszawa
czwartek 23 maja • 2024
Strona głównaMUZYKACHARLIE PUTH UDOSTĘPNIA NOWY UTWÓR CHANGE Z GOŚCINNYM UDZIAŁEM JAMESA TAYLORA

CHARLIE PUTH UDOSTĘPNIA NOWY UTWÓR CHANGE Z GOŚCINNYM UDZIAŁEM JAMESA TAYLORA

Niedawno przez Amerykę przetoczyła się fala marszów, w których obywatele opowiadali się przeciwko przemocy oraz krytykowali powszechny dostęp do broni. W proteście w Los Angeles wziął udział również Charlie Puth, który zaprezentował nową piosenkę z nadchodzącej płyty „Voicenotes”.

Utwór nosi znaczący tytuł „Change”, a gościnnie występuje na nim wielka legenda amerykańskiej piosenki, pięciokrotny laureat Grammy James Taylor. Marsze, w których udział wzięły miliony Amerykanów, odbywały się pod hasłem „March for our Lives” i były następstwem niedawnych aktów przemocy z użyciem broni, w których zginęli studenci z Florydy. Głównym żądaniem demonstrujących było ograniczenie dostępu do broni oraz wyeliminowanie przemocy w szkołach. Przed budynkiem ratusza w Los Angeles ustawiono scenę, na której pojawił się Charlie Puth w koszulce z napisem „Enough Is Enough”. Muzyk zapowiedział, a następnie wykonał piosenkę „Change” opowiadającą o potrzebie porozumienia i jedności. Na scenie w Los Angeles Charliego podziwiały tysiące zamyślonych, skupionych, wzruszonych osób.

Studyjna wersja utworu została nagrana z idolem Puth’a, 70-letnim dziś Jamesem Taylorem, który zalicza się do najważniejszych artystów 25-latka. Legendarny piosenkarz i kompozytor bardzo miło wspomina współpracę z  Charliem. „W styczniu tego roku Pan Puth i ja spędziliśmy wspaniałe popołudnie w Conway Studios w Hollywood. Praca z kimś tak utalentowanym była dla mnie prawdziwą przyjemnością. Dziękuję Charlie, że znalazłeś dla mnie miejsce na swojej przepięknej, nowej płycie” – mówi Taylor.

Zobacz również: Charlie Puth z nowym numerem „How Long”

Jak nietrudno się domyślić, dla Charliego praca z Jamesem Taylorem była niezapomnianym przeżyciem. „Spełniło się moje wielkie marzenie” – zapewniał. „To dzięki Jamesowi Taylorowi tworzę muzykę, a nagrywanie z nim było dla mnie zaszczytem”. Wspomniana płyta „Voicenotes” będzie mieć premierę 11 maja 2018 roku. Niedawno poznaliśmy z niej piosenkę „Done For Me” nagraną z gościnnym udziałem Kehlani. Wcześniej mieliśmy okazję usłyszeć przebojowe „Attention”, „How Long” oraz nastrojową balladę „If You Leave Me Now”, nagraną z soulowym zespołem Boyz II Men.

Charlie Puth wielką sławę zdobył dzięki piosence „See You Again”, która pojawiła się na soundtracku siódmej części serii „Szybcy i wściekli” i spędziła aż 12 tygodni na szczycie listy „Billboardu”.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze