-5.8 C
Warszawa
wtorek 5 grudnia • 2023
Strona głównaSPORTINNE SPORTYBiathlonowe MŚ 2019: zobacz skład reprezentacji Polski na MŚ w Ostersund

Biathlonowe MŚ 2019: zobacz skład reprezentacji Polski na MŚ w Ostersund

Trenerzy Nadia Bilova i Adam Kołodziejczyk powołali reprezentację Polski na Mistrzostwa Świata 2019 w Ostersund. Oprócz zawodników regularnie reprezentujących nasz kraj w tegorocznych zawodach Pucharu Świata do Szwecji udadzą się Magdalena Gwizdoń i Mateusz Janik.

Czempionat w Ostersund rozpocznie się w najbliższy czwartek rywalizacją sztafet mieszanych. Następnie w weekend rozegrane zostaną sprinty i biegi pościgowe. W kolejnym tygodniu zawodników czekają biegi długie, biegi masowe, sztafety oraz debiutujący w programie mistrzostw supermikst. Jeden zawodnik będzie więc w stanie wywalczyć maksymalnie aż siedem medali.

Zobacz również: Mistrzostwa Świata w skokach 2019: Kubacki mistrzem, Stoch wicemistrzem!

Z nadziejami na to by stanąć na podium do Ostersund pojedzie również reprezentacja Polski. Jej liderką jest Monika Hojnisz – siódma zawodniczka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W pierwszej dziesiątce poszczególnych zawodów w tym sezonie plasowały się również Kinga Zbylut i Kamila Żuk. Skład uzupełnią Karolina Pitoń oraz Magdalena Gwizdoń. Ta druga w tym sezonie rywalizowała głównie w zawodach Pucharu IBU. W ubiegłym tygodniu podczas Mistrzostw Europy wywalczyła siódme miejsce w sprincie.

Biathlon MŚ 2019
Fot. mat. prasowy

Najbardziej doświadczona z naszych biathlonistek do Ostersund wyleci w niedzielę. Dołączy tam do koleżanek, które do tego czasu przebywać będą na zgrupowaniu w Idre. Trenuje tam również męska część reprezentacji. Trener Adam Kołodziejczyk obok Grzegorza Guzika, Łukasza Szczurka i Andrzeja Nędzy-Kubińca postawił na Mateusza Janika. Nie będzie mógł jednak skorzystać z niego od początku mistrzostw, bowiem 24-latek uczestniczy w Zimowej Uniwersjadzie w Krasnojarsku i do Ostersund dołączy w drugim tygodniu imprezy.

Sztab szkoleniowy podczas MŚ oprócz wspomnianych Biłowej i Kołodziejczyka tworzy jeszcze trener Łukasz Słonina. Za zdrowie i właściwą regenerację odpowiadać będą Andrij Tymczenko, Tomasz Szpunar i Sebastian Karkos, natomiast za przygotowanie sprzętu odpowiedzialny będzie serwis w składzie Tomasz Bernat, Adam Kwak, Rafał Lepel, Maciej Nędza-Kubiniec i Mariusz Wtorek.

Biathlon MŚ 2019
Fot. mat. prasowy

Zobacz więcej w kategorii: Inne sporty

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze