-3.9 C
Warszawa
sobota 2 grudnia • 2023
Strona głównaMUZYKABeyoncé i Jay-Z otrzymali podziękowania od muzeum w Luwrze

Beyoncé i Jay-Z otrzymali podziękowania od muzeum w Luwrze

Muzeum w Luwrze w Paryżu w 2018 roku odwiedziła rekordowa liczba osób, bo aż 10,2 miliona ludzi! Dzięki temu wynikowi, muzeum w Luwrze zostało uznane w 2018 roku za najpopularniejsze muzeum na świecie. Okazuje się, że duża w tym zasługa… Beyoncé i Jay’a-Z!

W czerwcu 2018 roku najsławniejsza muzyczna para zrealizowała w paryskim muzeum teledysk do utworu „Apeshit„. Jednak nikt wtedy nie miał pojęcia jak dużo dzięki temu Beyoncé i Jay-Z zrobią dla promocji tego miejsca. To nie tylko spekulacja internetowa przypisuje Carterom szczytowy wzrost liczby odwiedzających, sam dyrektor Luwru, Jean-Luc Martinez, powiedział: „Teledysk Beyoncé zapewnił, że o Luwrze mówi się na całym świecie, a jedną z konsekwencji tego wideo jest spektakularny wzrost liczby odwiedzających zanotowany w ubiegłym roku”.

Zobacz również: Beyoncé & Jay-Z – Everything is Love. Wspólny album wydany bez żadnej zapowiedzi!

10,2 miliona odwiedzających muzeum w 2018 roku to aż o 25% więcej niż w roku 2017. Choć dla niektórych ludzi stwierdzenie, że to wszystko zasługa Beyoncé i Jaya-Z wydaje się kontrowersyjne. Poprzedni rekord muzeum wynosił 9,7 mln odwiedzających i był ustanowiony w 2012 roku. Po zamachach w Paryżu z 2015 roku spadło nieco turystyczne zainteresowanie miastem, co odbiło się także na wynikach muzeów. Z czasem wszystko zaczęło wracać do normy i notowano wzrost liczby odwiedzających.

Warto dodać, że turyści z USA (kraju Beyoncé i Jaya-Z) stanowili w 2018 roku drugą siłę odwiedzających muzeum w Luwrze (zaraz po Francuzach) – przybyło ich ok. 1,5 miliona.

Zobacz teledysk „Apeshit” Beyoncé i Jaya-Z (jako The Carters) nagrany w paryskim muzeum:

Zobacz więcej w kategorii: Muzyka rap/r&b

Zobacz również

3 KOMENTARZE

  1. Teraz Kanye West powinnien w Galerii Sztuki Polskiej w Sukiennicach nagrać teledysk, to może polskie cebulaki by trochę odchamiały

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze