28.1 C
Warszawa
piątek 24 maja • 2024
Strona głównaTECHNIKAGADŻETYAXIS T8129-E OUTDOOR POE EXTENDER - WYCZEKIWANA PREMIERA

AXIS T8129-E OUTDOOR POE EXTENDER – WYCZEKIWANA PREMIERA

Axis poszerza swoją gamę akcesoriów o nowy, super wytrzymały przedłużacz AXIS T8120 PoE Extender. Upraszcza on połączenie i zasilanie zdalnych urządzeń sieciowych Axis Communications oraz umożliwia podłączenie kabla zasilającego do kamer sieciowych Ethernet, a także innych urządzeń sieciowych pozostających w zasięgu kilkuset metrów.

Firma Axis, znana ze swoich niestandardowych rozwiązań, wprowadza na rynek niezwykle praktyczne akcesorium, dzięki któremu będzie możliwa instalacja urządzeń Axis w jeszcze większej odległości niż standardowe 100 m. AXIS T8129-E Outdoor PoE Extender to wytrzymały przedłużacz, który nie wymaga dodatkowego zasilania, a podłączona kamera sieciowa jest zasilana przez jeden przełącznik PoE lub midspan. Urządzenie doskonale sprawdza się w każdej aurze, jest odporne na deszcz i kurz oraz wysokie amplitudy temperatury od -40 do +60 stopni Celsjusza. W każdych warunkach pogodowych utrzymuje stałą, pełną wydajność. Z powodzeniem może być instalowane wewnątrz, jak i na zewnątrz. AXIS T8129-E uzupełnia szeroką gamę produktów Axis dzięki kompatybilności ze standardem zasilania IEEE 802.3af, IEEE 802.3at oraz Axis 60 W High PoE, obsługując kamery, które zostały zainstalowane w odległości przekraczającej 100 m bez potrzeby inwestowania w kosztowną infrastrukturę.

Zobacz także: Icy Dock Ez-Fit MB990SP-B – adapter lekki jak piórko

Połączenie Ethernet i Power over Ethernet (PoE) ograniczają maksymalną długość kabla do 100 m. W takich sytuacjach stosuje się inny przełącznik lub router, które jednak potrzebują zewnętrznego źródła zasilania. Z pomocą przychodzi sprytne urządzenie, jakim jest AXIS T8129 PoE Extender-E, który instaluje się jako łącznik między kablami bez konieczności stosowania zewnętrznego zasilacza. Oferuje dwa porty Ethernet, które są automatycznie konfigurowane pod kątem pełnej przepustowości sieci w połączeniu duplex lub crossover. Zasięg uzależniony jest od wymaganej mocy. W zależności od zasilacza midspan i typu kamery można zbudować połączenie na długości 200-400 metrów. Dla przykładu 25-watowa kopułkowa kamera PTZ może być umieszczona w odległości 200 m przy wykorzystaniu jednego przedłużacza AXIS T8129-E. Jeśli natomiast chcemy zainstalować kamerę na dystansie 400 m, posiłkujemy się trzema przedłużaczami, po jednym na każde 100 m.

Przedłużacz jest kompatybilny ze wszystkimi kamerami sieciowymi Axis i urządzeniami IP z obsługą PoE, zasięg transmisji zależy od wymaganej wydajności. AXIS T8129 PoE Extender-E nie potrzebuje dodatkowej mocy, ponieważ pobiera ją bezpośrednio z kabla LAN poprzez PoE lub hub sieci midspan. Nowe urządzenie jest dostępne na rynku od września 2018 roku za pośrednictwem kanałów dystrybucyjnych Axis.

Zobacz więcej w kategorii: Gadżety

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze