28.1 C
Warszawa
piątek 24 maja • 2024
Strona głównaFILMANTON YELCHIN W OFICJALNYM ZWIASTUNIE "PORTO" - FILM W KINACH OD 21...

ANTON YELCHIN W OFICJALNYM ZWIASTUNIE „PORTO” – FILM W KINACH OD 21 KWIETNIA

Anton Yelchin, amerykański aktor rosyjskiego pochodzenia, zginął tragicznie w 2016 roku. Śmiertelny wypadek przerwał świetnie zapowiadającą się karierę. Wystąpił między innymi w takich filmach jak „Kraina wiecznego szczęścia” u boku Anthony’ego Hopkinsa, „Tylko kochankowie przeżyją” Jima Jarmuscha, „Terminator-Ocalenie” czy „Star trek”. 

Przedstawiamy oficjalny zwiastun filmu „Porto” – jednego z ostatnich filmów z udziałem aktora:

„Porto”, debiut fabularny doświadczonego krytyka i dokumentalisty Gabe’a Klingera, który światową premierę miał na Festiwalu Filmowym w San Sebastian 2016 to koprodukcja portugalsko-amerykańsko-polsko-francuska. Film pokazywany był już m.in. na festiwalach w Rotterdamie, Zurychu, Londynie, São Paulo czy SXSW w USA. Ta pozornie banalna historia jednonocnej przygody zachwyca krytyków na całym świecie, a jedna z ostatnich ról tragicznie zmarłego Antona Yelchina przez niektórych uważana jest za jego najlepszy filmowy występ.

Producentem wykonawczym „Porto” jest Jim Jarmusch, a polskim koproducentem firma producencka Madants czyli Klaudia Śmieja i Beata Rzeźniczek.

Jake (Anton Yelchin) i Mati (Lucas) to dwoje outsiderów mieszkających w portugalskim Porto, między którymi doszło kiedyś do intymnego, ale krótkiego kontaktu. Co dokładnie się wydarzyło – nie wiadomo. Poszukując jednocześnie radosnych i bolesnych wspomnień bohaterowie przeżywają zaskakujące spotkanie, podczas którego czas zatrzymał się dla nich na jedną noc.

„Film, którego przeznaczeniem jest pozostać w sercach widzów. Bezkonkurencyjny Anton Yelchin. Najlepszy film San Sebastian.” /FilmIn/

„Przyciągający i ambitny!” /Hollywood Reporter/

„Olśniewająca historia miłosna!” /Variety/

Produkcja: Portugalia / Francja / USA / Polska 2016

Czas trwania: 76 min.

Dystrybucja: Madness

Premiera: 21 Kwietnia 2017

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze