Anthony Joshua (19-0, 19 KO) znokautował Władimira Kliczkę  (64-5, 53 KO)  w 11. rundzie podczas gali, która odbyła się w Wielkiej Brytanii na stadionie Wembley. Brytyjczyk podczas walki sam był liczony, ale w cudowny sposób wyszedł z opresji.

To była jedna z najlepszych walk bokserskich w wadze ciężkiej ostatnich lat. Na stadionie zasiadło ponad 90 tysięcy widzów, kibice na trybunach zgotowali niesamowitą atmosferę, lecz niesmak pozostawia zachowanie brytyjskich kibiców podczas wykonywania hymnów – gdy zabrzmiał ukraiński, brytyjska publika buczała. W początkowej fazie obaj pięściarze nie pozwalali sobie nawet na drobny moment dekoncentracji. Kliczko narzucał tempo walki, ustawiał walkę lewym prostym, a Joshua szukał szansy na uderzenie z kontry.

Przełomowa dla pojedynku była 5. runda w której Joshua rzucił się do zmasowanego ataku na Ukraińca. Kliczko padł na deski, całą rundę miał problemy, ale ostatecznie wrócił do gry. W następnej rundzie to Kliczko przejął inicjatywę i posłał Joshuę na deski ( po raz pierwszy w zawodowej karierze Brytyjczyka).

W jedenastej rundzie pojedynku Brytyjczyk trafił Kliczkę prawym i poprawił lewym. Ten musiał klinczować, ale po potężnym lewym podbródkowym leżał na deskach. Kiedy wstał akcja niemal się powtórzyła. Tym razem jednak poszedł prawy sierpowy. Sędzia jeszcze dopuścił 41-latka do rywalizacji, ale widząc co się dzieje przerwał niesamowity pojedynek. Anthony Joshua znokautował Władimira Kliczkę i został mistrzem organizacji WBA, IBF i IBO!

Zobacz jak Kliczko został znokautowany:

Anthony Joshua po walce:

https://twitter.com/anthonyfjoshua/status/858464041341255680

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

FEN 26: Trybson poznał przeciwnika!

Jarosław Lech (5-4, 2 KO, 2 SUB) zmierzy