Anthony Joshua (19-0, 19 KO) znokautował Władimira Kliczkę  (64-5, 53 KO)  w 11. rundzie podczas gali, która odbyła się w Wielkiej Brytanii na stadionie Wembley. Brytyjczyk podczas walki sam był liczony, ale w cudowny sposób wyszedł z opresji.

To była jedna z najlepszych walk bokserskich w wadze ciężkiej ostatnich lat. Na stadionie zasiadło ponad 90 tysięcy widzów, kibice na trybunach zgotowali niesamowitą atmosferę, lecz niesmak pozostawia zachowanie brytyjskich kibiców podczas wykonywania hymnów – gdy zabrzmiał ukraiński, brytyjska publika buczała. W początkowej fazie obaj pięściarze nie pozwalali sobie nawet na drobny moment dekoncentracji. Kliczko narzucał tempo walki, ustawiał walkę lewym prostym, a Joshua szukał szansy na uderzenie z kontry.

Przełomowa dla pojedynku była 5. runda w której Joshua rzucił się do zmasowanego ataku na Ukraińca. Kliczko padł na deski, całą rundę miał problemy, ale ostatecznie wrócił do gry. W następnej rundzie to Kliczko przejął inicjatywę i posłał Joshuę na deski ( po raz pierwszy w zawodowej karierze Brytyjczyka).

W jedenastej rundzie pojedynku Brytyjczyk trafił Kliczkę prawym i poprawił lewym. Ten musiał klinczować, ale po potężnym lewym podbródkowym leżał na deskach. Kiedy wstał akcja niemal się powtórzyła. Tym razem jednak poszedł prawy sierpowy. Sędzia jeszcze dopuścił 41-latka do rywalizacji, ale widząc co się dzieje przerwał niesamowity pojedynek. Anthony Joshua znokautował Władimira Kliczkę i został mistrzem organizacji WBA, IBF i IBO!

Zobacz jak Kliczko został znokautowany:

Anthony Joshua po walce:

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Superstarcie mistrzów walką wieczoru gali KSW 47. Phil de Fries vs Tomasz Narkun!

Mistrz wagi półciężkiej KSW oraz pierwszy zawodnik, który