6.6 C
Warszawa
poniedziałek 22 kwietnia • 2024
Strona głównaSPORTINNE SPORTYAGNIESZKA RADWAŃSKA AMBASADORKĄ MARKI LOTOS

AGNIESZKA RADWAŃSKA AMBASADORKĄ MARKI LOTOS

Na mocy 3-letniej umowy, najlepsza polska tenisistka Agnieszka Radwańska zostaje ambasadorką Grupy Lotos. Celem koncernu jest zwiększanie rozpoznawalności marki Lotos na świecie. W ramach współpracy, Lotos planuje również działania z zakresu edukacji sportowej, skierowane do utalentowanej polskiej młodzieży.

Umowa jest ważna do końca marca 2020 r. Współpraca obejmuje promocję marki Lotos na turniejach z cyklu WTA Tour z udziałem tenisistki. W ramach zaplanowanych aktywności, przewidziany jest także udział Agnieszki Radwańskiej w wydarzeniach specjalnych firmy. – Współpraca z Agnieszką Radwańską to doskonała szansa do mocniejszego zaakcentowania obecności Grupy Lotos na rynkach zagranicznych. Warto podkreślić, że koncern eksportuje najwyższej jakości paliwa oraz oleje silnikowe do 75 krajów na całym świecie – mówi Marcin Jastrzębski, prezes Zarządu Grupy Lotos S.A.

Lotos pracuje także nad wejściem na brytyjski szelf Morza Północnego. Koncern myśli zarówno o rozszerzaniu działalności poszukiwawczo-wydobywczej, jak i o sprzedaży usług serwisowych. To również szansa dla spółki na dalszą kooperację z polskim przemysłem stoczniowym. – Współpraca z Agnieszką cieszy nas tym bardziej, że z tenisistką łączy nas wiele wspólnych wartości. Podobnie jak branża, w której działamy, gra na światowych kortach, jest bardzo wymagająca – oparta na żelaznej dyscyplinie, najlepszej technice, pomysłowości a wręcz innowacyjności oraz umiejętności szybkiego przewidywania sytuacji, reprezentuje najważniejsze wartości biznesowe, którymi kieruje się Grupa Lotos – dodaje Marcin Jastrzębski.

– Jestem dumna z roli ambasadorki Grupy Lotos, ponieważ mało która firma w Polsce tak bardzo wspiera utalentowanych polskich zawodników reprezentujących różne dyscypliny. Wierzę, że razem z Grupą Lotos możemy wiele osiągnąć w działaniach na rzecz wsparcia tenisa w naszym kraju – mówi Agnieszka Radwańska. Podjęta współpraca stanowi kontynuację działań Grupy Lotos w obszarze sponsoringu sportowego. Lotos, dbając o przyszłość kolejnych pokoleń, angażuje się w odpowiedzialne projekty sportowe skierowane do dzieci i młodzieży. Funduje stypendia, sprzęt treningowy oraz obozy dla młodych adeptów sportu.  Lotos to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. Lotos wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych rafinerii na świecie, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – Lotos Dynamic.

Lotos to także sieć ponad 480 stacji paliw dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. Paliwa z gdańskiej rafinerii to nie tylko stacje własne koncernu. Lotos dostarcza blisko 1/3 paliw motorowych w całej Polsce. Lotos to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów wojskowych. Produkty marki Lotos trafiają do 75 krajów na świecie. Grupa Lotos  dostarcza produkty najwyższej jakości, które znajdują uznanie międzynarodowych firm. O ich najwyższej jakości świadczyć może m.in. raport Solomona, w którym Grupa Lotos od lat plasuje się w ścisłej czołówce.

Wśród najważniejszych projektów realizowanych obecnie przez Lotos jest rozbudowa rafinerii w Gdańsku – Projekt EFRA (od Efektywna Rafinacja), którego realizacja zakłada budowę i uruchomienie instalacji, które pogłębią przerób ropy naftowej, czyli pozwolą uzyskać więcej paliw z każdej przetworzonej baryłki ropy naftowej. EFRA umocni w ten sposób pozycję Grupy Lotos, jako jednego z liderów efektywności energetycznej europejskiego sektora rafineryjnego, i wyznaczy nowe standardy dla przetwórstwa ropy naftowej w regionie, poprzez wyeliminowanie niemal do zera produkcji ciężkiego oleju opałowego, co wpłynie dodatnio na wynik finansowy firmy.

Grupa Lotos od wielu lat wspiera sport, kulturę i realizuje działania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest to ważny obszar rozwoju jej polityki zrównoważonego rozwoju oraz budowy siły marki. Lotos jest m.in. Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej, Generalnym Sponsorem Polskiego Narciarstwa, w tym kadry narodowej i młodzieżowej w skokach narciarskich, biegach narciarskich oraz kombinacji norweskiej. Spółka angażuje się również od 2011 r. w sponsoring drużyny siatkówki mężczyzn – Lotos Trefl Gdańsk.

Sporty motorowe to jazda obowiązkowa, dlatego od wielu lat Lotos wspiera w rajdach samochodowych Kajetana Kajetanowicza, który czterokrotnie sięgał po Mistrzostwo Polski (2010-2013) i dwukrotnie po Mistrzostwo Europy (2015, 2016). W ramach tej współpracy Grupa Lotos realizuje również projekt CSR skierowany do dzieci w zakresie bezpiecznej jazdy w pasach bezpieczeństwa „Lotos – Mistrzowie w pasach”.

Działania wspierane przez firmę oparte są na partnerstwie oraz długofalowej współpracy. Gwarantuje to skuteczną i konsekwentną realizację zakładanych celów oraz stabilny rozwój realizowanych projektów. Grupa Lotos angażuje się w projekty sportowe skierowane do dzieci i młodzieży, które mają na celu ukształtowanie przyszłego pokolenia polskich sportowców. Spółka jest fundatorem stypendiów, obozów sportowych czy sprzętu sportowego dla młodych adeptów sportu. Fundusze kierowane są do młodych sportowców w ramach projektu „Szukamy Następców Mistrza” czy w ramach projektu „Piłkarska Przyszłość z Lotosem”,wspierającego rozwój młodych, piłkarskich talentów.

Grupa Lotos ufa, że poprzez współpracę z Agnieszką Radwańską, najlepszą polską tenisistką, przyczyni się do zwiększenia popularności tenisa ziemnego w Polsce.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze