18 czerwca w warszawskim hotelu Marriott, odbyła się konferencja poświęcona nowopowstającego Stowarzyszenia MMA Polska, którego jednym z głównych celów jest dbania o wizerunek MMA w Polsce.

Podczas konferencji, na której nie zabrakło najważniejszych branżowych mediów, zostało przedstawione Stowarzyszenie MMA Polska, jego założyciele oraz strategia działań. Stowarzyszenie jest organizacją powołaną do reprezentowania środowiska mieszanych sztuk walki w debacie publicznej oraz w mediach.

Zobacz również: Gala Free Fight Federation z rekordowym wynikiem!

Głównym celem stowarzyszenia jest dbanie o wizerunek MMA oraz wprowadzenie dyscypliny do grona sportów olimpijskich. MMA Polska zajmie się edukacją młodzieży, szkoleniem zawodników i trenerów, zadba o bezpieczeństwo sportowej rywalizacji, będzie organizować wiele projektów społecznych, a także utworzy Kadrę Polski w MMA, która będzie reprezentowała nasz kraj na arenie międzynarodowej. Stowarzyszenie MMA Polskajest częścią największej organizacji MMA na świecie – IMMAF (International Mixed Martial Arts Federation), skupiającej wiele stowarzyszeń z całego świata. Organizacja będzie nawiązywać relacje z każdą osobą ze sfery publicznej, administracji rządowej, ale także z prywatnymi przedsiębiorcami i firmami, którym idea budowy tej dyscypliny sportu u podstaw, będzie bliska.

– Mamy zamiar zindeksować środowisko, podnosić standardy bezpieczeństwa, a także szkolić młodych adeptów. Jednym z najważniejszych celów jest organizacja cyklu turniejów Mistrzostw MMA Polska, które z czasem wyłonią Kadrę Polski w MMA. Będzie to jedyna i niepowtarzalna możliwość reprezentowania naszego kraju z Orzełkiem na piersi na arenie międzynarodowej – mówi Martin Lewandowski, Prezes Stowarzyszenia MMA Polska.

– Historia MMA w Polsce, to spory fragment mojego zawodowego życia w telewizji. Kilkanaście lat temu spotkałem się w Polsacie z bardzo młodymi promotorami MMA. Jednym z nich był Martin Lewandowski. Chcieli mnie wówczas namówić do zainteresowania dopiero co powstałą Federacją KSW. Podobała mi się ich pasja i wiara, że projekt „MMA w Polsce” musi przynieść w przyszłości sukces. Wysłuchałem i zaryzykowałem. Postawiłem na nich i na nowy sport, chociaż wtedy był to akt sporej odwagi, bo MMA na polskim rynku było dziedziną bardzo egzotyczną, a wśród sportów walki królował niepodzielnie boks. I tak ruszyliśmy razem w kilkunastoletnią drogę znaczoną wylanym potem wielkiej pracy, ale i radością z kolejnych sukcesów – mówi Marian Kmita, Wiceprezes Stowarzyszenia MMA Polska oraz Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat.

Ambasadorami Stowarzyszenia MMA Polska są: Mariusz Pudzianowski, Przemysław Saleta, Paweł Nastula, Iwona Guzowska i Olivier Janiak.

Zobacz więcej w kategorii: Sporty walki

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

FAME MMA 5: Isamu vs Rafonix. Zobacz zapowiedź walki!

Na oficjalnym kanale FAME MMA w serwisie YouTube