Philip de Fries (15-6, 2 KO, 11 Sub) stanie do pierwszej obrony pasa królewskiej kategorii wagowej przed własną publicznością 6 października tego roku na KSW 45: The Return to Wembley. Rywalem angielskiego mistrza w The SSE Arena, Wembley będzie najdłużej panujący czempion w historii dywizji ciężkiej, Karol Bedorf (15-3, 5 KO, 4 Sub).

Philip De Fries przywitał się z polską organizacją na KSW 43 we Wrocławiu. W kwietniu 32-latek z Sunderland wszedł do klatki z Michałem Andryszakiem i odprawił ciosami niezwykle niebezpiecznego „Longera” pod koniec pierwszej rundy. Angielski specjalista od parteru z piętnastu wygranych pojedynków aż jedenaście kończył przez dźwignie lub duszenia. Przed pojedynkiem z zawodnikiem Ankosu MMA De Fries walczył i wygrywał poza organizacją KSW między innymi z Olim Thompsonem, Brettem Rogersem czy Jamesem Thompsonem.

Zobacz również: 15. urodziny KSW w warszawskim klubie La Playa! Zobacz kto się pojawił!

Karol Bedorf wejdzie do klatki jako pretendent do tytułu mistrzowskiego po raz pierwszy od KSW 24: Starcie Gigantów w 2013 roku. Zawodnik Berserkers Team przez ponad trzy lata zasiadał na tronie kategorii ciężkiej i w tym czasie pokonał Rollesa Gracie, Petera Grahama, Michała Kitę i Jamesa McSweeneya. Zwycięski marsz szczecinianina zatrzymał dopiero Fernando Rodrigues Jr na KSW 37: Circus of Pain. Po krótkiej przerwie Bedorf powrócił do klatki na KSW 44: The Game i w starciu z Mariuszem Pudzianowskim przypomniał wszystkim, jakim jest znakomitym specjalistą od parteru. Podopieczny Piotra Bagińskiego poddał najsilniejszego człowieka na świecie kimurą już w drugiej minucie pierwszej rundy.

Na KSW 45: The Return to Wembley do klatki wejdą również: jedna z największych gwiazd KSW, Michał Materla, zjawiskowy Damian Janikowski, nieobliczalny Popek Monster, eksplozywny Scott Askham oraz debiutujący w KSW, Akop Szostak.

Bilety do kupienia w serwisach eBilet.pl oraz axs.com.

Zobacz więcej w kategorii: Sporty walki

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Ivan Erslan wystąpi na KSW 51 w Zagrzebiu

Niepokonany zawodnik wagi półciężkiej z Chorwacji, Ivan Erslan