Za nami XIX Kongres Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych, raport AMRON-SARFiN zaprezentowany !

Za nami XIX Kongres Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych, raport AMRON-SARFiN zaprezentowany !

- Kategoria: BIZNES
124
0

W dniach 8-9 marca w hotelu Holiday Inn w Józefowie po ponad trzech latach odbyło się bezpośrednie spotkanie przedstawicieli banków, rzeczoznawców, deweloperów i środowisk uczelnianych aktywnych w obszarze kredytowania rynku mieszkaniowego. Wśród zaproszonych gości m.in. przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Komisji Nadzoru Finansowego oraz Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Po rekordowych wynikach akcji kredytowej w roku 2021 doświadczyliśmy w roku 2022 zapaści kredytowej. Nieco delikatniej zostali potraktowani przez rynek deweloperzy mieszkaniowi. Ale co mają powiedzieć Ci, którzy potrzebują mieszkania?

Podczas XIX Kongresu Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych rozmawialiśmy o nowych rządowych programach mieszkaniowych, o możliwych nowych instrumentacja kredytowych oraz o zmieniającej się ofercie deweloperów. Przy udziale wybitnych ekspertów rynku kredytowego i mieszkaniowego pokazaliśmy prognozy dalszego ich rozwoju na najbliższych kilka lat. W programie Kongresu zadbaliśmy o to, aby Uczestnicy oraz nasi Goście mieli okazję do dyskusji oraz wymiany opinii nie tylko na w trakcie paneli, lecz również na długich przerwach kawowych oraz w trakcie uroczystej kolacji.

W drugim dniu Kongresu został przedstawiony aktualny Raport AMRON-SARFiN. Zostały zaprezentowane wnioski z najnowszej edycji Raportu. Bezpośrednio po prezentacji odbyła się dyskusja o prognozach dla rynku kredytowego i mieszkaniowego.

Organizatorem Kongresu jest działający w Związku Banków Polskich Komitet ds. Finansowania Nieruchomości oraz Centrum AMRON.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z paneli oraz z uroczystej kolacji podczas której zostały wręczone Medale Mikołaja Kopernika Związku Banków Polskich.

Panel I – Rola państwa w rozwiązywaniu problemów mieszkaniowych

Panel II – Jaki model rynku mieszkaniowego?

Panel III – ESG na rynku nieruchomości

Panel IV – Rola i udział doradców kredytowych w akwizycji kredytu mieszkaniowego

 

Wręczenie Medali Mikołaja Kopernika Związku Banków Polskich

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Planowane kontrakty i inwestycje wzmocnią relacje polsko-amerykańskie. Zmiana obozów rządzących w jednym lub obu krajach nie powinna im zagrozić.

– W ciągu ostatniego roku zacieśniły się relacje Warszawy