Po prawie trzech latach panowania na tronie kategorii średniej, Mamed Khalidov (34-5-2, 13 KO, 17 Sub) zdecydował się zwakować pas mistrzowski. O tytuł zawalczą zwycięzcy pojedynków, do których dojdzie w The SSE Arena Wembley, 6 października tego roku w Londynie. Na KSW 45: The Return to Wembley zmierzą się Michał Materla (26-6, 8 KO, 12 Sub) i Damian Janikowski (3-0, 3 KO) oraz Marcin Wójcik (11-5, 4 KO, 5 Sub) i Scott Askham (16-4, 10 KO, 2 Sub).

Mamed Khalidov, jeden z najlepszych zawodników w historii KSW, weteran 20 pojedynków na białym ringu i w okrągłej klatce największej organizacji MMA w Europie, po dwóch latach i ośmiu miesiącach bycia mistrzem kategorii średniej zdecydował się zwakować tytuł. Nowego mistrza wyłoni turniej, którego pierwszą odsłonę zobaczymy w Londynie.

Michał Materla to jeden z najdłużej walczących zawodników KSW. 34-latek po raz pierwszy wszedł do słynnego białego ringu podczas gali KSW 6 w 2006 roku. Od tamtej pory szczecinianin stoczył dla największej organizacji MMA w Europie 21 walk i wygrał 17 spośród nich. Były mistrz kategorii średniej w ostatnich ośmiu pojedynkach sześciokrotnie nokautował swoich rywali. Na KSW 44: The Game, w pojedynku dwóch legend, Materla stanął naprzeciwko Martina Zawady i ciosami w parterze odprawił „King Konga” w połowie drugiej odsłony. Rywalem Berserkera będzie wschodząca gwiazda polskiego MMA, Damian Janikowski. Wrocławianin zadebiutował w MMA zaledwie rok temu, a już teraz jest uważany przez ekspertów za kandydata do zdobywania najcenniejszych trofeów w MMA. Reprezentant WCA Fight Team wszedł do klatki KSW trzy razy i zawsze zostawiał w niej znokautowanego rywala. Ostatnio, na KSW 43 przed własną publicznością w zaledwie 16 sekund Janikowski posłał na deski cenionego i utytułowanego Anglika, Yannicka Bahatiego.

Zobacz także: Philip De Fries kontra Karol Bedorf w walce o pas mistrzowski wagi ciężkiej federacji KSW

Na KSW 45 w The SSE Arena Wembley widzowie zobaczą także fenomenalnego Scotta Askhama. 30-latek z Doncaster w spektakularnym stylu zadebiutował w KSW podczas gali KSW 42 w Atlas Arenie. Zawodnik American Top Team skrzyżował rękawice z legendą KSW, Michałem Materlą, i już w jednej z pierwszych akcji trafił Berserkera potężnym kopnięciem w wątrobę. Po kilku poprawkach były mistrz upadł na ziemię i nie był w stanie kontynuować pojedynku. Przeciwnikiem Anglika na jego terenie będzie „Gigant”, Marcin Wójcik. Pilanin ma za sobą świetną serię 9 wygranych w ostatnich 10 pojedynkach. Po zwycięstwach z Tomaszem Kondraciukiem, Michałem Fijałką i Marcinem Łazarzem w kategorii półciężkiej dostał szansę walki o tytuł mistrzowski tej dywizji, ale lepszy okazał się Tomasz Narkun. W ostatnim boju 28-latek pokonał cięższego o kilkanaście kilogramów Hatefa Moeila na KSW 42.

Na KSW 45: The Return to Wembley zobaczymy także walkę o pas w kategorii ciężkiej pomiędzy Philipem de Friesem a Karolem Bedorfem. Do klatki wejdą również nieobliczalny Popek Monster oraz debiutujący w KSW, Akop Szostak, którzy na chwilę obecną czekają na ogłoszenie dla nich przeciwników.

Bilety na KSW 45 do kupienia w serwisach eBilet.pl oraz axs.com.

1 Komentarze

  1. Mam nadzieję, że ten cienias Materla przegra i na dobre pożegna się z KSW

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Ivan Erslan wystąpi na KSW 51 w Zagrzebiu

Niepokonany zawodnik wagi półciężkiej z Chorwacji, Ivan Erslan