czwartek 28 marca • 2024
Strona głównaSPORTPIŁKA NOŻNAREAL MADRYT SIĘGNĄŁ PO PUCHAR CHAMPIONS LEAGUE

REAL MADRYT SIĘGNĄŁ PO PUCHAR CHAMPIONS LEAGUE

Real Madryt sięgnął po puchar Champions League!

Real Madryt po zaciętym boju i rzutach karnych pokonał na San Siro w Mediolanie inną ekipę z Madrytu Atletico i sięgnął po puchar Ligi Mistrzów. Po regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Bramkę dla Realu w 15 minucie zdobył po zamieszaniu w polu karnym Sergio Ramos.

Od momentu zdobycia brami przez Real Atletico przejęło inicjatywę, lecz mimo kilku prób nie udało im się zdobyć wyrównującej bramki i do szatni ekipa Atletico schodziła z jednobramkową stratą. Po przerwie Atletico rzuciło się frontalnymi atakami na bramkę pilnowaną przez Keylora Navasa i już na samym początku w 46 minucie po faulu Pepe na Torresie sędzia podyktował rzut karny.

Do piłki z jedenastu metrów podszedł Grezmann lecz trafił on tylko w poprzeczkę. Atletico coraz mocniej atakowało i stwarzało mnóstwo sytuacji do wyrównania lecz wynik się nie zmieniał aż do 79 minuty kiedy to po dośrodkowaniu Juanfrana z najbliższej odległości piłkę do bramki skierował Carrasco. Wynik 1:1 utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry i o tym kto zdobędzie Puchar Champions League miała zdecydować dogrywka.

Mimo prób zarówno z jednej jak i z drugiej strony dodatkowe 30 minut gry nie przyniosło rozstrzygnięcia. O tytule najlepszej drużyny w Europie decydowały rzuty karne.

Pierwszy do piłki z ekipy Realu podszedł Lucas Vasquez i pewnym technicznym strzałem pokonał Jana Oblaka. Po 3 kolejkach jedenastek był remis 3:3. W czwartej kolejce rzutów karnych dla Realu bramkę zdobył Sergio Ramos natomiast wykonujący dla Atletico rzut karny Juanfran trafił w słupek.

W ostatniej serii rzutów karnych bramkarza Atletico pokonał pewnym strzałem Cristiano Ronaldo i to Real podobnie jak rok temu sięgnął po Puchar Champions League pokonując po rzutach karnych Atletico 5:3.