Warszawa
wtorek 19 marca • 2024
Strona głównaSPORTPIŁKA NOŻNALEGIA WARSZAWA MISTRZEM POLSKI 2017/18

LEGIA WARSZAWA MISTRZEM POLSKI 2017/18

Legia Warszawa została mistrzem Polski w sezonie 2017/18. Decyzją Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. przerwany mecz 37. kolejki Lech Poznań – Legia Warszawa został zweryfikowany jako walkower dla zespołu z Warszawy.

Mecz Lech Poznań – Legia Warszawa został przerwany w 77. minucie, do tego czasu warszawski klub prowadził 2:0. Dean Klafurić po meczu z Lechem Poznań powiedział: „Mistrzostwo to wspólny sukces wielu osób w klubie. Nie mogę rozmawiać o taktyce, bo dopiero co świętowaliśmy i targają mną wielkie emocje. Wiemy, że nie ma oficjalnej decyzji, ale jest ona oczywista. Jestem bardzo szczęśliwy i muszę pogratulować naszym zawodnikom oraz wszystkim w klubie, każdej osobie, która miała okazję pracować z zespołem – powiedział Dean Klafurić po meczu z Lechem Poznań. To było bardzo miłe, kiedy świętowaliśmy razem, bo pokazało, że jesteśmy zjednoczeni. Chciałbym podziękować naszym fanom za wsparcie dzisiaj oraz przez cały sezon, było to bardzo ważne. Dziękuję też zarządowi, bo dano mi szansę. Cieszę się, że pokazałem wiedzę oraz jakość jako trener Legii Warszawa. Te wyniki mówią wszystko.

Nie wiem, jaka będzie moja przyszłość. Na ten moment sezon się skończył, zdobyliśmy dwa tytuły, co było naszym celem. Zobaczymy, co będzie dalej. Chciałbym jeszcze raz podziękować za powierzenie mi szansy. Kocham ten klub, podobnie jak i miasto. Chciałbym tu zostać, ale to nie moja decyzja.

Byłem pewny od pierwszej minuty pracy jako pierwszy trener, że Legia zdobędzie mistrzostwo. Ani razu w to nie zwątpiłem i zawsze powtarzałem, że mamy najlepszych zawodników w lidze. Nie chciałbym komentować wydarzeń w czasie meczu. To nie był ładny obrazek, to nie jest futbol.

Gdybym miał wymienić jeden czynnik decydujący o przemianie Legii, to fakt, że w ośmiu meczach aż 20 zawodników rozpoczęło mecz od pierwszej minuty. Mówiłem od początku, że posiadamy największą jakość. Pokazałem w tym czasie, że szanuję każdego zawodnika. W piłce najważniejsza jest drużyna, każdy musi pracować na wspólny cel. Tak samo dzieje się w przypadku zarządu i wszystkich osób pracujących dla klubu. Chciałbym wyróżnić Krzysztofa Rzymowskiego, bo nie spotkałem nigdy tak zaangażowanej osoby. Dla mnie wyjątkowym obrazkiem było, kiedy piłkarze, kibice, działacze klubu cieszyli się razem po mistrzostwie. To jest nasz największy sukces.”

Tabela Ekstraklasy na koniec sezonu 2017/2018:

Grupa mistrzowska: (w kolejności: mecze, pkt, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki zdobyte, bramki stracone)

1 Legia Warszawa 37 70 22 4 11 55-35
2 Jagiellonia Białystok 37 67 20 7 10 55-41
3 Lech Poznań 37 60 16 12 9 53-34
4 Górnik Zabrze 37 60 16 12 9 68-54
5 Wisła Płock 37 57 17 6 14 53-45
6 Wisła Kraków 37 55 15 10 12 51-42
7 Zagłębie Lubin 37 52 13 13 11 45-42
8 Korona Kielce 37 49 12 13 12 49-54