Warszawa
piątek 29 marca • 2024
Strona głównaSPORTPIŁKA NOŻNAHISTORYCZNE ZWYCIĘSTWO POLSKI NA EURO 2016!

HISTORYCZNE ZWYCIĘSTWO POLSKI NA EURO 2016!

Historyczne zwycięstwo na EURO 2016 odniosła dziś w Nicei piłkarska reprezentacja Polski po pokonaniu Irlandii Północnej 1:0 (0:0). Była to pierwsza wygrana biało-czerwonych na jakichkolwiek Mistrzostwach Europy (jeden remis i dwie porażki na EURO 2008 i dwa remisy i jedna porażka na EURO 2012).

Polacy przez cały mecz kontrolowali sytuację na boisku. Już w pierwszej połowie do dogodnych sytuacji bramkowych dwukrotnie dochodził Arkadiusz Milik, lecz przy każdym jego strzale brakowało odrobiny szczęścia. Piękną akcją w pierwszej połowie popisał się także Bartosz Kapustka, który zwieńczył ją oddaniem silnego strzału z woleja i gdyby nie McGovern to cieszylibyśmy się z jednego z piękniejszych goli na tych mistrzostwach. Polacy zdominowali Irlandczyków w pierwszej części spotkania, oddając mnóstwo strzałów na bramkę lecz nie potrafili zamienić ich na gola. Za to piłkarze Irlandii Północnej zapisali się na kartach historii Mistrzostw Europy tym, że nie oddali żadnego strzału w pierwszej połowie na naszą bramkę.

Druga połowa także przebiegała pod dyktando naszej drużyny i w końcu po pięknym dograniu Jakuba Błaszczykowskiego gola w 51 minucie zdobył Arkadiusz Milik. Swoje sytuacje na zdobycie bramki mieli także Grzegorz Krychowiak i Krzysztof Mączyński oddając silne lecz niecelne strzały zza pola karnego. Dobrą robotę wykonywał także Robert Lewandowski, agresywnie kryty przez dwóch Irlandzkich obrońców, który dużo walczył na boisku, lecz niestety w tym meczu nie dane mu było oddać nawet jednego strzału na bramkę rywala.

Kolejne spotkanie biało-czerwoni rozegrają 16 czerwca w Paryżu przeciwko aktualnym mistrzom świata – Niemcom.

Polska – Irlandia Północna 1:0 (0:0)