To był iście szampański wieczór w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. Uroczysta gala zakończyła trwającą od lipca kampanię French Touch. Na scenie teatru wystąpiły największe gwiazdy francuskiej i polskiej sceny muzycznej m.in. Amel Bent, Willy William, Sławek Uniatowski i Margaret. Publiczność w teatrze zelektryzował pokaz młodego projektanta haute couture – Julien Fournié.

– Show French Touch to zwieńczenie ogólnopolskiej kampanii, której celem jest zachęcanie Polaków do odkrywania Francji na nowo, a w szczególności francuskiej mody, muzyki, filmu, kuchni i francuskich produktów – mówi Sylwia Sasal, rzecznik prasowy kampanii French Touch. Z roku na rok show coraz bardziej zachwyca widowiskowością i oryginalnym repertuarem. W tym roku do Polski przyjechały największe gwiazdy francuskiej sceny artystycznej i zabrały publiczność w zmysłową podróż do Francji.

Zobacz także: Cezary Pazura i Ajgor Ignacy w wyjątkowej produkcji na Youtube

Jednym z największych odkryć podczas spektaklu była młoda francuska wokalistka Kimberose, która wykonała na scenie dwa utwory ze swojego pierwszego albumu, wydanego w 2018 roku „I’m sorry” i „Strong woman”. Kimberose to artystka, która dopiero rozpoczyna swoją karierę, ale jej silny głos wróży sukces nie tylko nad Sekwaną. Niezwykłych emocji dostarczyły nam dwie gwiazdy wieczoru Amel Bent i Willy William, którzy zaśpiewali swoje największe hity. Amel Bent wykonała dwa znane polskiej publiczności utwory: „Ma philosophie” oraz „Si on te demande”. Natomiast Willy William zaśpiewał „Mi gente” oraz „Ego”, który wykonał w duecie z polską wokalistką Margaret. W niezwykle melancholijny nastrój wprowadził gości Sławek Uniatowski, który przed wykonaniem utworu „L’envie d’aimer” oddał hołd zmarłemu w dniu gali wielkiemu francuskiemu artyście – Charlesowi Aznavourowi. Dużym zaskoczeniem dla gości okazała się improwizacja pianisty i kompozytora Jean-François Zygela, któremu dźwięki zaintonowali prowadzący Marcin Prokop i Anna Kalczyńska. Jego improwizacja w duecie z akordeonistą Marcinem Wyrostkiem z pewnością na długo zapisze się w pamięci uczestników gali.

Margaret & Willy William / fot. mat. prasowy

Show French Touch to również wspaniały pokaz tańca. W tym roku gościliśmy po raz drugi Marion Motin, znaną choreograf, współpracującą m.in. z Madonną, Robbie Williamsem, Christine and the Queens. Poza mieszanką nowoczesnego, alternatywnego hip hopu w wykonaniu jej grupy Les Swaggers zobaczyliśmy po raz pierwszy tap dance w wykonaniu Frédéricsa Ngo Kii i jego tancerzy, w tym Polaka – Michała Wierzbowskiego. Bitwa na style między choreografami i ich ekipami zakończyła się gromkimi brawami publiczności.

Show French Touch to jednak nie tylko muzyka, to także niezwykły pokaz haute couture. Po pokazach Jeana Paula Gaultiera, Jeana-Charlesa de Castelbajaca w ubiegłych latach, w tym roku organizatorzy zaprosili projektanta młodego pokolenia haute couture – Juliena Fournié. Projektant przedstawił 18 kreacji haute couture. W jego projektach możemy dostrzec klasyczne elementy elegancji, bardzo lubi suknie na halkach, suknie wieczorowe o głębokich dekoltach w kształcie litery V, zakryte tiulem dającym złudzenie nagości. Te wszystkie elementy składają się na DNA marki Julien Fournié.

Kimberose
Kimberose / fot. mat. prasowy

W tym roku po raz kolejny przyznano również nagrodę Marianne d’Honneur za dokonania i pracę na rzecz wzmacniania przyjaźni francusko-polskiej. Otrzymał ją wybitny polski reżyser Krzysztof Kieślowski. Nagrodę wręczał Roman Gutek, a w imieniu reżysera nagrodę odebrała jego córka Marta Hryniak z córkami.

Show French Touch już na stałe zapisał się mapie jesiennych eventów w Warszawie. Kolejna edycja już za rok, a tymczasem 7 października o 16.00 organizatorzy zapraszają na transmisję gali w stacji TVN.

Zobacz więcej w kategorii: Rozrywka

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

PATRYK VEGA POWOŁAŁ DO ŻYCIA FUNDACJĘ, ZAJMUJĄCĄ SIĘ NIESIENIEM POMOCY POTRZEBUJĄCYM DZIECIOM

Patryk Vega powołał do życia Fundację, która zajmuje