8 C
Warszawa
piątek 19 kwietnia • 2024
Strona głównaSPORTPIŁKA NOŻNAFK ASTANA - LEGIA WARSZAWA 3:1 W III RUNDZIE ELIMINACJI LIGI MISTRZÓW

FK ASTANA – LEGIA WARSZAWA 3:1 W III RUNDZIE ELIMINACJI LIGI MISTRZÓW

Legia Warszawa w słabym stylu przegrała z kazachskim FK Astana 1:3 (0:2) w pierwszym spotkaniu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów . Jedyną bramkę dla mistrzów Polski zdobył wprowadzony do gry w drugiej połowie Armando Sadiku.

Jacek Magiera: – Pierwsza połowa dla Astany. Przed nami drugie 90 minut w Warszawie. Będziemy musieli odrobić straty. Dzisiejszy mecz zaczął się od ataków gospodarzy, którzy lepiej czuli się na tej murawie. My potrzebowaliśmy czasu, żeby się przyzwyczaić.

W pierwszej połowie mieliśmy sytuacje, żeby strzelić bramki. Dwukrotnie Michał Kucharczyk mógł wpisać się na listę strzelców. Zabolała nas bramka stracona w 44 min., po kontrze. W przerwie dokonaliśmy kilku roszad w ustawieniu. Na początku drugiej części meczu stworzyliśmy okazje, w których powinien paść przynajmniej jeden gol, choć Astana też miała swoje szanse. Ucieszył nas gol Sadiku. Gdyby mecz zakończył się takim wynikiem (2:1) to byłoby to sprawiedliwe. Najbardziej żałujemy bramki straconej w 93 min., kiedy Astana znowu nas skontrowała, a my nie przerwaliśmy akcji, choćby faulem.

To co powiedziałem na początku – przed nami druga połowa w Warszawie. Będziemy walczyć, żeby osiągnąć dobry wynik i awansować. Gratulacje dla Astany za rozegranie dobrego meczu. W sporcie nie ma rzeczy niemożliwych.

Wiemy, jakie Astana ma atuty, dzisiaj je potwierdziła. Zamykamy temat tego meczu i szykujemy się do rewanżu. Na pewno ten mecz pokazał nam, że gospodarze byli dzisiaj lepsi. Natomiast sport jest taki, że trzeba walczyć i będziemy walczyć do końca. Zrobimy wszystko, żeby wygrać dwumecz.

FK Astana – Legia Warszawa 3:1 (2:0)

Bramki: Kabananga 36′, Majeuski 45+1′, Twumasi 90+4′ – Sadiku 79′.

Żółte kartki: Muzikow, Logwinenko, Kabananga, Anicic.

FK ASTANA: Mokin – Szomko, Anicic, Logwinenko, Szitow – Muzikow, Kleinheisler (Grahovac 80′), Majevski, Twumasi – Despotovic (Murtazajew 20′, Postikow 89′), Kabananga

Rezerwowi: Eric, Bejsbekow, Tagybergen, Maliy

LEGIA: Malarz – Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek – Moulin, Mączyński – Guilherme, Hamalainen (Sadiku 70′), Nagy (Pasquato 63′) – Kucharczyk (Michalak 83′)

Rezerwowi: Cierzniak, Czerwiński, Kopczyński, Broź